کابینت مدرن

در این سبک کابینت های آشپزخانه از درب هایی که دارای معرق یا منبت کاری هستند استفاده نمی شود. کابینت‌های مدرن، معمولاً سطوحی صاف دارند و لبه های اجزای مختلف این کابینت ها به نرمی کنار هم قرار می‌گیرند و بدونِ قاب یا اجزای اضافه هستند.

 

استفاده از متریال‌های جدید و بازی با انواع رنگ‌ها در آشپزخانه های مدرن و کابینت های مدرن بسیار متداول است. به طور کلی کابینت آشپزخانه مدرن حس جدید بودن و در عین حال ترکیب زیبایی و سادگی رو به بیننده القا می‌کند. این مدل کابینت ها برای آشپزخانه های کوچک بهترین گزینه می باشد. کابینت های براق مانند هایگلاس می توانند فضای آشپزخانه شما را بزرگتر نشان دهند. رنگ محبوب سفید نیز اگر به این فضای مدرن اضافه شود به شما کمک بیشتری برای بیشتر کردن فضا می کند. پیشخوان یک دست و کابینت های بدون دستگیره و سراسری نیز گزینه های خوبی برای آشپزخانه کوچک شما هستند.

قیمت کابینت مدرن

تیپ ۱

هر متر از: ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان + ۱۰ درصد نصب

 • گارانتی و خدمات پس از فروش: ۲ سال
 • متریال درب: MDF خارجی براق یا سوپر مات 18 میل
 • متریال بدنه: ام دی اف 18 میلی متر Textile
 • لولا: ‌آرام بند بلوم
 • ریل: بلوم

تیپ ۲

هر متر از: ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان + ۱۰ درصد نصب

 • گارانتی و خدمات پس از فروش: ۲ سال
 • متریال درب: MDF خارجی براق یا فوق برجسته 16 میل
 • متریال بدنه: MDF سفید برفی
 • لولا: آرام بند خارجی
 • ریل: فانتونی

تیپ ۳

هر متر از: ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان + ۱۰ درصد نصب

 • گارانتی و خدمات پس از فروش: ۲ سال
 • متریال درب: MDF ملامینه برجسته و برفی
 • متریال بدنه: MDF سفید برفی
 • لولا: آرام بند خارجی
 • ریل: ساچمه ای

در پنج مرحله کابینت آشپزخانه خود را تحویل بگیرید

۱انتخاب محل
   
۲بازدید و مشاوره
   
۳طراحی و محاسبه
   
۴ساخت
   
۵نصب و تحویل

فرم سفارش فوری

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه کابینت آشپزخانه، فرم روبرو را ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

کابینت مدرن چیست؟

یکی از مهم ترین مشخصه های کابینت مدرن سادگی و جلوگیری از شلوغی فضا است. در این نوع کابینت خبری از طرح های پیچیده و اشرافی نیست و دقیقا نقطه مقابل کابینت های کلاسیک هستند.
حتما قبل از سفارش به دکوراسیون منزل خود توجه کنید، اگر دکوراسیون منزل شما ساده و مدرن است همخوانی بهتری با کابینت آشپزخانه پیدا می کند. کابینت آشپزخانه مدرن در هر دو حالت مات و براق (هایگلاس) ساخته می شود و این تغییری در مدرن بودن دکوراسیون آشپزخانه شما نمی دهد. در واقع کابینت مدرن به هر رنگ یا جنسی باشد تفاوتی در طراحی اصلی کابینت نمی کند.

انواع کابینت آشپزخانه مدرن

همانطور که قبلا اشاره کردیم شما از هر رنگی می توانید در کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید. اما یکی از ایده های جالبی که در کابینت های مدرن جلوه بهتری دارد، اجرای 2 رنگ کابینت است. شما می توانید ردیف بالایی کابینت را با ردیف پایین متفاوت کار کنید. در اینجا رنگ بندی های مختلفی که در کابینت مدرن هست اشاره می کنیم.
بعضی از انواع رنگ بندی را ببینید:

 

مزایای کابینت آشپزخانه مدرن

 • رنگ کابینت روکش و طرح در کابینت مدرن بسیار بالا است.
 • کابینت آشپزخانه مدرن قیمت مناسب تری نسبت به کابینت کلاسیک دارد.
 • در صورت استفاده از ام دی اف درجه یک کابینت مدرن عمر طولانی دارد و سالها جذابیت خود را حفظ میکند.

 

معایب کابینت آشپزخانه مدرن

 • روکش ام دی اف کابینت های مدرن نازک هستند و آسیب پذیر(بسته به نوع و کیفیت ام دی اف).
 • کابینت های مدرن نسبت به حرارت زیاد آسیب پذیر هستند.
 • بعد از آسیب دیدن درب ها امکان تعمیر و تعویض درب ام دی اف وجود ندارد.
 • اشیای نوک تیز در اثر برخورد ممکن است سطح کابینت را خراشیده کنند.
 • بهتر است از کابینت های مدرن در محیط های مرطوب استفاده نکنید.
   

 

اصول طراحی کابینت آشپزخانه ی مدرن


آشپزخانه ی مدرن ارتباط مستقیمی با دکوراسیون های ساده دارد. برخی ها سادگی دکوراسیون کابینت آشپزخانه را با دکوراسیونی سرد و خسته کننده اشتباه می گیرند. اما شما می توانید با رعایت چند اصل دکوراسیون آشپزخانه ای مدرن و ساده به همراه کابینت مدرن داشته باشید. اما چگونه می توان کابینتی مدرن متناسب با دکوراسیون منزل طراحی کرد؟ کابینت ها در دو نوع کابینت هایگلاس و کابینت مدرن طراحی و ساخته می شوند. فرقی نمی کند شما ازچه جنس کابینت استفاده می کنید، این موضوع بستگی به سلیقه ی شما دارد. نوع طراحی و رعایت اصول تعیین کننده ی دکوراسیون آشپزخانه ی شما خواهد بود. در ادامه به بررسی اصول مهم در طراحی کابینت آَشپزخانه می پردازیم:

طراحی کابینت آشپزخانه به چه صورت است؟


در آشپزخانه های مدرن هر چه کابینت ها و میز فضای کمتری در برگیرد، جلوه بیشتری خواهد داشت. خطوط ساده در کابینتهای مدرن اروپایی خیلی به چشم می خورد.به این صورت که  هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات و لوازم اضافی و غیرضروری در آشپزخانه ی مدرن وجود ندارد.

کابینت مدرن

برای داشتن کابینت های مدرن باید اصول زیر را در دکوراسیون آشپزخانه ی خود رعایت کنید:

حفظ سادگی در مدل کابینت

همانطور که گفته شد اصل اساسی در طراحی  کابینت مدرن آشپزخانه سادگی است. امرزوه بهترین تعریف برای کابینت ام دی اف مدرن ساده بودن آن است و در آشپزخانه ای مدرن باید آن را رعایت نمایید . البته منظور از سادگی این نیست که از تعداد اندکی کابینت استفاده کنید و باقی لوازم آشپزخانه ی خود را در جابی دیگر نگه داری کنید. منظور از سادگی طراحی کابینت آشپزخانه است یعنی حذف خطوط اضافه و شلوغ و دور کردن لوازم غیر ضروری از دید بیننده.

کابینت مدرن
 

کابینت  مدرن آشپزخانه
در عکس زیر میبیند که چگونه با حذف جزییات اضافی و استفاده از کابینت سفید مشکی که نمادی از سادگی نیز میباشد آشپزخانهای مدرن طراحی شده است.

کابینت مدرن
 

در سبک مدرن می‌خواهیم از پیچیدگی‌های و شلوغی های همیشگی خسته کننده با انرژی منفی دور شده و به سادگی ویژه و دلچسب روی بیاوریم.
بدون شک بی نظمی عامل اصلی ایجاد استرس در منزل است. هیچکس آشپزخانه ی شلوغ را نمی پسند، بنابراین ساده نگه داشتن دکوراسیون باعث کم شدن استرس‌ها و ایجاد حس آرامش در وجود اعضای منزل می گردد.

 

کابینت آشپزخانه مدرن


 
ذهنی آرام و بی استرس با سادگی ارتباط مستقیم دارد. استفاده از رنگ زرد برای ایجاد تاکید به عنصر انرژی  و گرما بخشیدن به محیط و دکوراسیون آشپزخانه  یکی از اصولی است که طراحان داخلی از آن بهره می برند.

استفاده ی به جا از لوازم آشپزخانه

نکته ی مهم در داشتن دکوراسیون مدرن آشپزخانه استفاده ی به جا از لوازم آشپزخانه است. علاوه بر این که آشپزخانه باید خالی از لوازم اضافه ی فراوان باشد، هر وسیله‌ای که در آشپزخانه از آن بهره میبرید نیز هدف مشخص داشته باشد.اگر از فرم خاصی در وسایل استفاده می‌کنید باید دلیل موجهی برای آن داشته باشید. مثلا اگر از ظرفی استفاده می کنید دقت کنید که رنگ آن مکمل رنگ کابینت های آشپزخانه باشد. 
 
در عین حال در یک آشپز خانه مدرن دسترسی به وسایل و انجام امور باید بسیار آسان باشد تا شما از اینکه این سبک را برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرده اید پشیمان نشوید.

قیمت کابینت مدرن

در نظر گرفتن فضای خالی

اصل بعدی ایجاد فضای خالی در دکوراسیون مدرن آشپزخانه است. اگر به دنبال یک دکوراسیون امروزی هستنید فضایی از آشپزخانه را خالی بگذارید. انجام این کار در آشپزخانه های کوچک غیر ممکن است. ما شما با در نظر گرفتن کابینت آشپزخانه رنگ روشن میتوانید فضا را بزرگتر جلوه دهید. در یک آشپزخانه ی  کوچک با قرار دادن چند سانت فضای خالی در اطراف فرش آ فضای آن بازتر و بهتر نشان دهید. همچنین استفاده از کفپوش یا سرامیک سفید و سقف سفید یا کابینت هایی با درب شیشه ای  توهم فضای بزرگ را ایجاد می کند.

مهمترین اصل: استفاده از کابینت مدرن

استفاده از کابینت های مدرن آشپزخانه از ضرویات داشتن دکوراسیونی مدرن است. امروزه کابینتهای زیادی در جنس ها و مدل های گوناگون طراحی می شوند که پرطرفدارترین آن ها کابینت ام دی اف و کابینت هایگلاس است. شما در پی اقدام برای تعویض کابینت آشپزخانه یا خرید کابینت با مدل ها و رنگ های گوناگونی مواجه می شوید که انتخاب را برای شما کمی سخت می کند. از این رو در همان ابتدا سبک آشپزخانه ی خود را مشخص کنید. اینکه به دنبال کابینت های کلاسیک هستید یا مدرن؟ چه رنگی را بیشتر می پسندید؟ با رنگ های مکمل آشنا شوید و دکوراسیون کلی منزل خود را نیز در نظر بگیرید. 

نظرات کاربران

 • سمیه

  کابینت مدرن رو میشه دو رنگ هم کار کرد. آشپزخونه من زیاد بزرک نیست

  • محمد

   بله تفاوتی نمیکنه هم به صورت تک رنگ و هم به صورت دورنگ میشه کار کرد. به انتخاب شماست.

 • شهریار

  حتما کابینت مدرن باید بدون دستگیره باشه

  • محمد

   کابینت های مدرن شکل ظاهری ساده ای دارند و عمدتا بدون دستگیره (با دستگیره مخفی) هستند. اما در نهایت به هرسبکی که شما بخواهید اجرا میشه.

در انتظار شنیدن نظرات و سوالات شما هستیم
خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)