اصول طراحی کابینت آشپزخانه ی مدرن


آشپزخانه ی مدرن ارتباط مستقیمی با دکوراسیون های ساده دارد. برخی ها سادگی دکوراسیون کابینت آشپزخانه را با دکوراسیونی سرد و خسته کننده اشتباه می گیرند. اما شما می توانید با رعایت چند اصل دکوراسیون آشپزخانه ای مدرن و ساده به همراه کابینت مدرن داشته باشید. اما چگونه می توان کابینتی مدرن متناسب با دکوراسیون منزل طراحی کرد؟ کابینت ها در دو نوع کابینت هایگلاس و کابینت مدرن طراحی و ساخته می شوند. فرقی نمی کند شما ازچه جنس کابینت استفاده می کنید، این موضوع بستگی به سلیقه ی شما دارد. نوع طراحی و رعایت اصول تعیین کننده ی دکوراسیون آشپزخانه ی شما خواهد بود. در ادامه به بررسی اصول مهم در طراحی کابینت آَشپزخانه می پردازیم:

طراحی کابینت آَشپزخانه به چه صورت است؟


در آشپزخانه های مدرن هر چه کابینت ها و میز فضای کمتری در برگیرد، جلوه بیشتری خواهد داشت. خطوط ساده در کابینتهای مدرن اروپایی خیلی به چشم می خورد.به این صورت که  هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات و لوازم اضافی و غیرضروری در آشپزخانه ی مدرن وجود ندارد.

کابینت مدرن

برای داشتن کابینت های مدرن باید اصول زیر را در دکوراسیون آشپزخانه ی خود رعایت کنید:

حفظ سادگی در مدل کابینت

همانطور که گفته شد اصل اساسی در طراحی  کابینت مدرن آشپزخانه سادگی است. امرزوه بهترین تعریف برای کابینت ام دی اف مدرن ساده بودن آن است و در آشپزخانه ای مدرن باید آن را رعایت نمایید . البته منظور از سادگی این نیست که از تعداد اندکی کابینت استفاده کنید و باقی لوازم آشپزخانه ی خود را در جابی دیگر نگه داری کنید. منظور از سادگی طراحی کابینت آشپزخانه است یعنی حذف خطوط اضافه و شلوغ و دور کردن لوازم غیر ضروری از دید بیننده.

کابینت مدرن
 

کابینت  مدرن آشپزخانه
در عکس زیر میبیند که چگونه با حذف جزییات اضافی و استفاده از کابینیت سفید مشکی که نمادی از سادگی نیز میباشد آشپزخانهای مدرن طراحی شده است.

کابینت مدرن
 

در سبک مدرن می‌خواهیم از پیچیدگی‌های و شلوغی های همیشگی خسته کننده با انرژی منفی دور شده و به سادگی ویژه و دلچسب روی بیاوریم.
بدون شک بی نظمی عامل اصلی ایجاد استرس در منزل است. هیچکس آشپزخانه ی شلوغ را نمی پسند، بنابراین ساده نگه داشتن دکوراسیون باعث کم شدن استرس‌ها و ایجاد حس آرامش در وجود اعضای منزل می گردد.

کابینت آشپزخانه مدرن


 
ذهنی آرام و بی استرس با سادگی ارتباط مستقیم دارد. استفاده از رنگ زرد برای ایجاد تاکید به عنصر انرژی  و گرما بخشیدن به محیط و دکوراسیون آشپزخانه  یکی از اصولی است که طراحان داخلی از آن بهره می برند.

استفاده ی به جا از لوازم آشپزخانه

نکته ی مهم در داشتن دکوراسیون مدرن آشپزخانه استفاده ی به جا از لوازم آشپزخانه است. علاوه بر این که آشپزخانه باید خالی از لوازم اضافه ی فراوان باشد، هر وسیله‌ای که در آشپزخانه از آن بهره میبرید نیز هدف مشخص داشته باشد.اگر از فرم خاصی در وسایل استفاده می‌کنید باید دلیل موجهی برای آن داشته باشید. مثلا اگر از ظرفی استفاده می کنید دقت کنید که رنگ آن مکمل رنگ کابینت های آشپزخانه باشد. 
 
در عین حال در یک آشپز خانه مدرن دسترسی به وسایل و انجام امور باید بسیار آسان باشد تا شما از اینکه این سبک را برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرده اید پشیمان نشوید.

قیمت کابینت مدرن

در نظر گرفتن فضای خالی

اصل بعدی ایجاد فضای خالی در دکوراسیون مدرن آشپزخانه است. اگر به دنبال یک دکوراسیون امروزی هستنید فضایی از آشپزخانه را خالی بگذارید. انجام این کار در آشپزخانه های کوچک غیر ممکن است. ما شما با در نظر گرفتن کابینت آشپزخانه رنگ روشن میتوانید فضا را بزرگتر جلوه دهید. در یک آشپزخانه ی  کوچک با قرار دادن چند سانت فضای خالی در اطراف فرش آ فضای آن بازتر و بهتر نشان دهید. همچنین استفاده از کفپوش یا سرامیک سفید و سقف سفید یا کابینت هایی با درب شیشه ای  توهم فضای بزرگ را ایجاد می کند.

مهمترین اصل: استفاده از کابینت مدرن

استفاده از کابینت های مدرن آشپزخانه از ضرویات داشتن دکوراسیونی مدرن است. امروزه کابینتهای زیادی در جنس ها و مدل های گوناگون طراحی می شوند که پرطرفدارترین آن ها کابینت ام دی اف و کابینت هایگلاس است. شما در پی اقدام برای تعویض کابینت آشپزخانه یا خرید کابینت با مدل ها و رنگ های گوناگونی مواجه می شوید که انتخاب را برای شما کمی سخت می کند. از این رو در همان ابتدا سبک آشپزخانه ی خود را مشخص کنید. اینکه به دنبال کابینت های کلاسیک هستید یا مدرن؟ چه رنگی را بیشتر می پسندید؟ با رنگ های مکمل آشنا شوید و دکوراسیون کلی منزل خود را نیز در نظر بگیرید. 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

انتخاب مدل کابینت آشپزخانه