انواع کانترتاپ آشپزخانه، صفحه روی کابینت و مزایا و معایب آن ها


گزینه های زیادی در بازار برای صفحه ی روی کابینت ام دی اف  یا کانتر تاپ وجود دارد. هر کدام از این کانتر تاپ ها دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و جنس های آن کاملا از یکدیگر تمایز دارد. صفحه ی روی کابینت یا کانتر تاپ ها امروزه در هر شکل و رنگی در بازار یافت می شوند. 


انواع کانتر تاپ:


ما در این مقاله شما را با انواع کانترتاپ ها و مدل های صفحه ی روی کابینت آشنا می سازیم:

 

گرانیت:

مدت هاست که از گرانیت به عنوان صفحه ی روی کابینت استفاده می کنند. فرقی نمی کند که دکور آشپزخانه ی ما درچه وضعیتی قرار دارد. استفاده از سنگ گرانیت در روی کابینت قطعا آشپزخانه ی شما را زیبا خواهد کرد. مزایای کانترتاپ گرانیت مقاومت بالای گرمایی؛طرح و رنگ بندی گوناگون تا 3000 رنگ، بالاترین درجه سختی 2 بعد از الماس می باشد.
 

 کانترتاپ آشپزخانه

کانتر تاپ کوارتز

سنگ مهندسی شده از 93 درصد ذرات کوارتز تشکیل شده است. محدوده ی رنگ آن بزرگتر از گرانیت موجود است و دارای  سطحی است که در برابر خراش مقاومت خوبی است.
مزایا: مقاومت در برابر لکه ها و اسید؛ مراقبت آسان.
معایب: جز کانترتاپ های گران محسوب می شود.

 کانترتاپ آشپزخانه-1
 

کانترتاپ گرانیت جلا داده شده

از آنجا که گرانیت یک ماده طبیعی است، تنوع در الگوی سنگ شایع است و برای اکثر مردم با انواع سلیقه ها موجود می باشد. در اغلب موارد هزینه گرانیت و کوارتز قابل مقایسه است، اما گرانیت طبیعی نیاز به مراقبت بیشتر نسبت به کوارتز دارد.
تمام لکه ها به سرعت بر روی آن پاک خواهد شد ، به خصوص روغن و اسیدها.


کانتر تاپ لمینیت

به دلیل قیمت مناسب این کانتر تاپ ها و همچنین تنوع بالا محبوبیت این کانتر تاپ ها چشمگیر است. از مزایای آن می توان به قیمت پایین و همچنین قابل تعمیر بودن آن اشاره کرد. این کانترتاپ ها کاملا یکپارچه بوده و با انتخاب کانترتاپ رنگی کاملا با مطابق با سلیقه ی خود و منطبق با دکوراسیون منزل می توانید داشته باشید. اگر از هر نوع کابینتی در آشپزخانه بکار برده اید کانترتاپ های شیک و جدید از جنس لمینیت برای آن مناسب و زیبا خواهد بود. در مقابل هزینه ای که پرداخت می کنید این کانترتاپ ها طول عمر بالایی نیز دارند.

 کانترتاپ آشپزخانه-3
 

چوب برای کانتر آشپزخانه

کابینت آشپزخانه ی چوبی با انواع کانتر تاپ ها از جمله کوارتز و چوب همخوانی دارد. مهمولا افرادی که کابینت های چوبی دارند از کانتر چوبی نیز برای آشپزخانه استفاده می کنند. لازم به ذکر است که کانتر تاپ های چوبی که مخصوص روی کابینت آشپزخانه ساخته شده اند مقاوم به قشار و خراش می باشند. موارد بکار رفته بر روی سطح چوب مقاوت آن را در برابر عوامل محیطی افزایش داده است. 

 کانترتاپ آشپزخانه-3


 کانترتاپ استیل 

فولاد ضد زنگ یا کانتر تاپ استیل ظاهری مدرن و امروزی به آشپزخانه ی شما خواهدداد. اگر دکوراسیون آشپزخانه ی شما ساده و مینمال است این کانتر آشپزخانه قطعا برای شما مناسب خواهد داد. جذابیت ظاهر مدرن آشپزخانه ی شما با این کانترتاپ ها چندین برابر خواهد شد. اگر به سبک کابینت آشپزخانه مدرن علاقه دارید این گزینه یکی از انتخاب های پیش روی شماست.
مراقبت از کانترتاپ استیل در واقع شبیه به چوب است، اما شما می توانید آن را به طور کامل با سرکه و آب ضد عفونی کنید.

 کانترتاپ آشپزخانه-6

 
بتن برای صفحات کانتر آشپزخانه

صفحات بتی می توانند به خوبی در برابر گرما و خراش، لکه ها و الودگی نیز مقاوم هستند. ساخت و نصب آنها نیز نیاز به زمان و توجه به جزئیات دارد. اگرچه مواد بتنی خود ارزان قیمت هستنداما قیمت این کانتر تاپ ها کمی بالا می باشد. زیرا فرایند ساخت آن باید به خوبی بررسی شده باشد. هنگام خرید صفحه ی روی کابینت بتنی یا سیمانی دقت کنید زیرا باید به وسیله ی مواد انتی باکتریال مهرو موم شده باشند. این نوع کانتر تاپ در کابینت های ساده پیشنهاد نمی شود.

 کانترتاپ آشپزخانه-7

 


 

مطالب بیشتر

مدل کابینت گوشه با طرح های خلاقانه
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲۰۵۷ بازدید
کارگاه خدمات MDF
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۶۸۷۲ بازدید
معرفی جک های اونتوس
۱ شهریور ۱۳۹۷ ۴۵۲۲ بازدید
مدل کابینت سلطنتی 2018
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۶۰۷۴ بازدید
خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)