کابینت آشپزخانه های کوچک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های کابینت آشپزخانه ی کوچک

طراحی کابیت برای آشپزخانه های کوچک نیاز به خلاقیت، ترفند و مهارت بالایی دارد. بینش بالا در طراحی کابینت برای آشپزخانه های کوچک می تواند آشپزخانه ی شما را بدون بازسازی بزرگتر نشان دهد. تمامی این ترفندها نیاز به دانش بالا در طراحی رنگ، اندازه ی کابینت ها، میز و صندلی و ... دارد. اگر شما نیز آشپزخانه ی کوچکی دارید باید دقت بیشتری در این زمینه به خرج دهید تا از حداقل فضای آشپزخانه، حداکثر استفاده را ببرید. 

کابینت سفید

رنگ سفید بهترین دوست شما در یک آشپزخانه کوچک است. طراحی کابینت سفید برای آشپزخانه های کوچک جلوه ی نور را بیشتر می کند و این احساس را به شما می دهد که فضا بیشتر شده است. هنگامی که شما دیوارها، کابینت و سقف آشپزخانه را سفید می کنید بدون بازسازی، آشپزخانه ای بزرگتر خواهید داشت. با استفاده از کابینت های تاج دار و بکارگیری رنگهای متضاد می توانید سایه های ظریفی ایجاد کنید و یکنواختی را از بین ببرید.

کابینت آشپزخانه ی کوچک

کنتراست را کاهش دهید

ایجاد یک طرح برای آشپزخانه با اختلاف کمی بین رنگ دیوارها، آشپزخانه، کابینت آشپزخانه یا کارهای چوبی باعث میشود کهرنگ ها تضاد کمتری با یکدیگر داشته باشند. تغییرات ناگهانی از تاریکی به نور برای آشپزخانه های کوچک مناسب نیستند.

 


کابینت آشپزخانه ی کوچک

شیشه ای کردن درهای کابینت

یکی از مدل های پیشنهادی برای کابینت آشپزخانه های کوچک، استفاده از درب های شیشه ای برای برخی از کابینت هاست. بنابراین دیوارها دورتر میشوند. این ترفند بسیار موثر است. اگر شما بتوانید آنچه را در کابینت ها قرار دارد منظم وهماهنگ با رنگ های آشپزخانه نگه دارید فضای زیبا و بازتری خواهید داشت.

 

کابینت آشپزخانه ی کوچک

به نور خوش آمد بگویید

نور طبیعی هر فضایی را بزرگتر نشان میدهد. شما ممکن است در مورد تعداد و یا قرار دادن پنجره ها در آشپزخانه خود هیچ انتخابی نداشته باشید، اما می توانید حداقل پنجره را در آن داشته باشید. اگر می خواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید سعی کنید از یک سایه ی شفاف که به نور اجازه ی ورود می دهد استفاده نمایید.

صندلی انعطاف پذیر:


انتخاب صندلی برای آشپزخانه های کوچک بسیار مهم است. صندلی یا میزهایی که به لحاظ بصری کم حجم تر هستند یک گام موثر برای داشتن آشپزخانه های بزرگتر می باشند. 

ذخیره سازی ساده

آشپزخانه های کوچک با تهیه ی کابینت های مخفی فضای بیشتری برای ذخیره سازی ایجاد می کنند. طراحی کابینت مخفی برای گوشه های آشپزخانه می تواند فضای از دست رفته را بازسازی کند. کابینت های مخفی تستر و سایر لوازم کوچک را پنهان میکند، در حالیکه دسترسی آسان به آنها برای تهیه غذا را آسان میسازد.

 

کابینت آشپزخانه ی کوچک

 

استقاده از کفپوش با نوارهای راه راه

درست همانطور که لباس با نوارهای افقی میتواند فرد را چاقتر نشان دهد، استفاده از کفپوش با نوار راه راه که از یک طرف به طرف دیگر اجرا میشود، به جای اینکه طول اتاق را دنبال کند، فضای کف را گسترش میدهد. این نوارهای وسیع توسط کاشیهای کفپوش ایجاد می شوند. 

استفاده از تزئینات برای بالای کابینت ها: با استفاده از لوازم تزئینی در بالای کابینت ها چشم ها را به سمت بالا بکشید. استفاده از قاب ها، صفحات تزئینی یا کاشیهای بزرگ سرامیکی می تواند برای این کار مناسب باشد. اشیایی را انتخاب کنید که با پس زمینه هماهنگ شوند.

 

کابینت آشپزخانه ی کوچک

انتخاب روکش مناسب برای کابینت ها

سطوح انعکاسی مانند کاشی سرامیکی، صفحات سنگ مرمر و فولاد ضد زنگ، اثر نور طبیعی و مصنوعی را به طرز محسوسی تقویت میکنند و باعث میشود که آشپزخانه های کوچک بزرگترشوند. به علاوه، نور کافی باعث افزایش کارایی میشود. استفاده از روکش کابینت براق برای این امر توصیه می گردد.
کابینت ام دی اف مناسب با آشپزخانه ی خود طراحی کنید:
در سامانه بی پرت می توان انواع کابینت برای آشپزخانه های کوچک را سفارش داد. شما به هر نوع کابینتی از دیواری گرفته تا زمینی یا مخفی نیاز داشته باشید، در این سایت قابل خریداری است. البته هم می توانید این محصولات را سفارش دهید و هم می توانید آنها را به صورت آماده تهیه کنید. تنوع محصولات، طرح ها و رنگ ها در این سامانه این امکان را به شما می دهد تا از کمترین فضا بیشترین استفاده را ببرید.

مطالب بیشتر

انواع کشو کابینت مدرن
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰۴۳۴ بازدید
آموزش سفارش محصول در بی پرت
۲ خرداد ۱۳۹۷ ۴۱۰۲ بازدید
نحوه ی نصب دستگیره ی کابینت
۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۶۹۳۱ بازدید
خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)