چگونگی طراحی کابینت برای آشپزخانه های کوچک

در آپارتمان ها و خانه های کوچک، اغلب آشپزخانه ها بسیار کوچک است و شما به ندرت می توانید آزادی عمل زیادی برای طراحی کابینت آشپزخانه های کوچک داشته باشید. بدیهی است که با کمبود فضای آشپزخانه نمیتوان هر کاری را بدون تفکر انجام داد. در عین حال داشتن وجود هر بخش از آشپزخانه کاملا ضروری است و آشپرخانه باید کاملا کاربردی و  بی نقص باشد.
امروز ما راهنمایی هایی در مورد چگونگی طراحی کابینت آشپزخانه کوچک به شما ارائه می کنیم تا بیش از پیش از آشپزخانه ی خود لذت ببرید. 

 

مهمترین فاکتور طراحی کابینت آشپزخانه کوچک  چیست؟

طراحی کابینت اشپزخانه

عملکرد اولیه هر آشپزخانه آماده تهیه وعده های غذایی است. بنابراین، استفاده از فضا برای بهبود جریان کاری مهم است. این را می توان با انتخاب لوازم کوچکتر انجام داد که فضای زیادی را اشغال نمی کنند. به عنوان مثال، به جای یخچال و فریزر کنار هم، می توانید یک مدل بلندتر با کشوی فریزری انتخاب کنید. به طور مشابه، شما می توانید اندازه اجاق گاز را به یک گزینه دو شعله کاهش دهید و یک سینک یک نفره را انتخاب کنید، به جای یک دیسک دوتایی. اگر از فضای کمتری برخوردار نیستید می توانید یه اپن جزیره ای در اشپزخانه ی خود قرار دهید.

 

مدل صندلی برای آشپرخانه کوچک

طراحی کابینت آشپزخانه کوچک
 
اگر در آشپزخانه خود قصد دارید صندلی داشته باشید طرحهایی را انتخاب کنید که قابل انعطاف باشند و بتوان آنها را حرکت داد تا مانعی در فضا شود. صندلی ها را با پایه های باریک انتخاب کنید.

 

بهترین جنس کابینت ام دی اف برای آشپزخانه ی کوچک

طراحی کابینت اشپزخانه کوچک
 
این یک واقعیت مشهور است که آینه ها و دیگر سطوح بازتاب دهنده نور توهم فضای بزرگتر را ایجاد می کنند. در یک آشپزخانه کوچک، یک راه برای رسیدن به این هدف، استفاده از انواع مناسب مواد است. انتخاب کابینت هایگلاس براق در درب کابینت و کشو کابینت می تواند کمک کند که این منطقه بزرگتردیده شود.کاشی های شیشه ای و آینه ای می تواند انتخاب مناسبی باشند.

 

بهترین طراحی کابینت برای آشپزخانه ی کوچک

طراحی کابینت اشپزخانه

در آپارتمان ها و خانه های مدرن، اتاق نشیمن، پذیرایی و آشپزخانه در یک طرح باز اجرا می شوند و هیچ دیواری برای سد کردن دید وجود ندارد. در برخی دیگر از یک درب شیشه ای کشویی برای پارتیشن بندی فضاها استفاده می کنند. 

 

نورپردازی مناسب آشپزخانه

طراحی کابنیت اشپزخانه
 
همانطور که قبلا ذکر شد، نور نقش حیاتی دارد که آشپزخانه را بزرگتر می کند. مانند هر فضای دیگر، یک آشپزخانه کوچک باید ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی داشته باشد. نورپردازی های تزئینی را می توان برای اضافه کردن درام یا عمق به فضا استفاده کرد. شما می توانید نور را در زیر کابینت های بالا یا حتی زیر لبه کانترتاپ نصب کنید تا یک ویژگی جالب به آشپزخانه بیفزایید. چراغ های آویز روی کانترتاپ گزینه دیگری برای اضافه کردن ظرافت و گرما به یک آشپزخانه کوچک است.

 

کفپوش مناسب برای آشپزخانه ی کوچک

طراحی کابینت اشپزخانه ی کوچک


 
کفپوش براق نه تنها سبک مدرنیته را به یک آشپزخانه کوچک اضافه می کند، بلکه باعث ایجاد احساس راحتی می شود. کاشی های قهوه ای مورب می تواند خطوط مستقیم از کانترتاپ آشپزخانه و کابینت ها برای ایجاد فضای بزرگتر ایجاد کند. همچنین شما می توانید کاشی های سنگ مرمر و براق استفاده کنید تا منعکس کننده نور و افزایش دهنده ی دامنه فضا باشد.

 

بهترین ترکیب رنگ کابینت آشپزخانه ی کوچک

طراحی کابینت آشپزخانه ی کوچک
 

به طور کلی، رنگ های روشن گزینه ای بهتر برای یک فضای کوچک هستند، زیرا رنگ تیره تر می تواند دیوارها را به هم نزدیک کند. با این حال، می توانید از رنگ های تیره برای ایجاد کنتراست استفاده کنید که به اضافه کردن عمق به فضا کمک می کند. اگرکابینت قفسه های باز را انتخاب کرده اید دیواره ها به رنگ روشن می تواند یک محیط شاد را جایگزین یک آشپزخانه کوچک و کسل کننده  کند. به طور مشابه، اگر کابینت های شما سفید هستند، با استفاده از یک سایه تیره بر روی دیواره ها می توانید عمق را به فضای اضافه کنید. درست مانند عکس بالا

 

طراحی کابینت اشپزخانه ی کوچک


 
طراحی کابینت آشپزخانه کوچک برای آشپزخانه ی ایرانی لازم نیست گران باشد. شما به راحتی می توانید یک کابینت مدرن با ظرافت را با قیمت مناسب به دست آورید. بسته به مواد مورد استفاده شما و همچنین کیفیت ، قیمت ها می توانند بطور قابل توجهی متفاوت باشند. برا کاهش هزینه ها شما می توانید به بخش طراحی آنلاین کابینت در وب سایت بی پرت مراجعه کنید و با ساده ترین ابزارها بصورت رایگان کابینت های مورد علاقه ی خود را طراحی کنید.

طراحی آنلاین کابینت

شما در این بخش مهمترین نکات را در طراحی کابینت اشپزخانه کوچک فراگرفتید. حال میتواند به بخش طراحی آنلاین کابینت سایت رفته و با ساده ترین روش ممکن کابینت های محبوب خود را طراحی نمایید. فقط کافیست ابعاد مورد نظر را وارد کرده و تعداد طبقات، مدل کابینت، روکش ، رنگ و یراق الات دلخواه را انتخاب کنید.
 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)