نکاتی که قبل از طراحی آنلاین کابینت باید بدانید

نکات مهم طراحی آنلاین کابینت

آبا می خواهید بصورت آنلاین کابینت های خود را طراحی کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ ما در این بخش نکاتی برای شما آماده کرده ایم که با اجرای آن ها بتوانید دیزاینی درست مطابق با سلیقه ی خود در آشپزخانه طراحی کنید.
درک پایه ای از اصول اولیه طراحی کابینت ، به شما در تصمیم گیری کمک می کند. این نکات بسیار کاربردی هستند.نکات مهم طراحی آنلاین کابینت
در هنگام طراحی آنلاین کابینت، بسیاری از عناصر مختلف باید مانند یک واحد یکتا متحد شوند. کابینت ها، لوازم خانگی، کف، و ظروف تزئینی همگی باید رنگ، بافت و فرم های هماهنگی داشته باشند. به طور خلاصه، آنها هستند که عناصر طراحی را تشکیل می دهند. نکات مهم قبل از طراحی به شما کمک می کند تا با استفاده از این عناصر آشپزخانه را به سمت دکوراسیونی مدرن هدایت کنید
با درک نکات طراحی، شما آماده تر خواهید بود تا تمام لوازم و عناصر مختلف را با هم ترکیب کنید و زیبایی را به آشپزخانه ی خود بیاورید
سه نکته ی مهمی که در این بخش به آن می پردازیم شامل موارد زیر است:
1 تعادل و تقارن
2 نقاط کانونی
3 مقیاس و نسبت

اصل 1: تعادل بصری و تقارن
آیا تا به حال شده است که  به اتاق بروید و احساس داشتید که چیزی در آن کم است؟ شاید یک فضای خالی در یک منطقه وجود داشته باشد، در حالی که میز تلویزیون و  بقیه ی عناصر در قسمتی از اتاق غالب شده است. هنگامی جای خالی در یک فضا  احساس می شود که تعادل برقرار نشده و وزن در یک جهت از فضا احساس شود.یک آشپزخانه ی متعادل، احساس آرامش و امنیت رابرقرار می کند.

طراحی انلاین کابینت
 .
برای ایجاد یک آشپزخانه ی متعادل، با نقطه مرکزی شروع کنید. 
مثلا تصویر بالا را ببینید. صندلی ها، کابینت ها، میز و دکور، تقریبا در اطراف نقطه مرکزی متقارن هستند، که بر روی آن یک گلدان گل قرار می گیرد (این یک نمونه قوی از نقطه کانونی است که در قسمت پایین بیشتر درباره ی آن توضیح می دهیم).
در مجموع، تقارن کمک می کند تا یک حس هماهنگی و آرامش ایجاد شود. با این حال، فضای شما نباید یک تصویر آینه از خود برای تعادل باشد. آشپزخانه های نامتقارن هنوز می توانند عناصر خود را توزیع کنند تا  تعادل ایجاد گردد.
نمونه هایی از طراحی کابینت :

طراحی انلاین کابینت


 
در اینجا، نقطه مرکزی، جزیره آشپزخانه است که توسط یک رنگ متضاد و لامپ آویزان کامل تر شده است. حتی اگر کابینت های چپ و راست کاملا متقارن نباشند، آنها توسط کابینت هایی که یخچال و مایکروویو را روی دیوار قرار داده اند متعادل هستند.

طراحی آنلاین کابینت
 
در این آشپزخانه، پنجره ها، کابینت های دیوار، و جزیره آشپزخانه در حالت تعادل قرار دارند که توسط چراغ آویز تکمیل شده اند.

طراحی آنلاین کابینت
 
تقارن در اطراف سینک و پنجره باعث ایجاد نظم در این فضای محدود می شود.

اصل 2: یافتن نقطه ی کانونی
نقطه کانونی یک شی است  که بلافاصله توجه شما را در یک اتاق به خود جلب می کند. شما ممکن است از یک شومینه، یک تلویزیون، یک شاهکار هنری یا یک مبلمان رنگی برای این کار استفاده کنید.

کانون های مشترک آشپزخانه ها معمولا هود، اجاق گاز یا کف پوش  می باشد، اما نقطه کانونی آشپزخانه شما ممکن است یک سینک، جزیره مرکزی یا یک پنجره باشد. اگر چه فضاهای بزرگتر ممکن است از داشتن چند نقطه کانونی برخوردار شوند.

نمونه های طراحی کابینت:

طراحی آنلاین کابینت
 
در این آشپزخانه، استفاده جسورانه از رنگ سیاه و سفید متضاد، باعث می شود که هود مشکی به عنوان نقطه ی کانونی دیده شود.
بدون یک نقطه کانونی، یک آشپزخانه ممکن است خسته کننده باشد. نمونه ی زیر این تفاوت را به شما نشان می دهد.  

طراحی انلاین کابینت

اصل 3: مقیاس و نسبت
مقیاس و نسبت این اطمینان را حاصل می کند که عناصر در یک آَشپزخانه نسبت به یکدیگر و در رابطه با انسان هایی که در آن اتاق ساکن هستند، در اندازه های درست هستند. هر کابینت ام دی اف یا جسم دیگر در آَشپزخانه باید نسبت به محیط اطرافش مقیاس شود تا برای یک آشپزخانه بیش از اندازه بزرگ یا کوچک نباشد.

آشپزخانه رویایی شما ممکن است یک آشپزخانه بزرگ باشد. اما همان کابینت ها برای آَشپزخانه ی 9 متری شما مناسب است؟ صندلی های شما کوچکتر از اپن آشپزخانه به نظر می رسد؟ این جایی است که اهمیت مقیاس و نسبت خود را نشان می دهد.
نمونه هایی از طراحی کابینت:

طراحی انلاین کابینت

 

 این یک آشپزخانه کوچک و باریک در نیویورک بود. آنها یک سقف بلند داشتند. برای ایجاد ذخیره سازی بیشتر، افزایش ارتفاع کابینت ها به نسبت ارتفاع آشپزخانه باعث شد فضا بزرگتر و راحت تر شود.

طراحی انلابن کابینت
 
در این آشپزخانه، فاصله ی کابینت و سقف برای ایجاد یک منطقه کاری شیک تر، کاهش یافت. جزیره آشپزخانه به اندازه کافی برای فضا مناسب است. اگرچه صندلی ها را پشتیبانی نمی کند، هنوز هم فضای کار زیادی را فراهم می کند. 

طراحی انلاین کابینت
 
در این دیوار آشپزخانه، می بینید که عرض هر عنصر تقریبا برابر و اندازه است. کابینت ها، قفسه ها، لوازم، هود و پنجره ها همگی به سادگی و با ظرافت به یکدیگر متصل می شوند. این به معنای ایجاد نظم صلح آمیز به فضا است و البته رعایت قانون مقیاس و نسبت.

طراحی انلاین کابینت
 طرح مفهومی وسیع و باز از این فضا اجازه می دهد تا آشپزخانه ای l شکل با صندلی ها تکمیل شود. اپن آَشپزخانه  به عنوان یک نوع وسیله ای برای تقسیم کننده  فضا عمل می کند. 
خلاصه
به خاطر داشته باشید که شما لازم نیست که یک طراح حرفه ای یا با تجربه باشید تا فضایی را که دوست دارید ایجاد کنید. داشتن یک درک از طراحی کمک خواهد کرد که شما با یک طراح  ماهر برابری کنید- سلیقه ی شما مهم است، زیرا خانه شما در نهایت باید طراحی شده با توجه به خواسته های و نیازهای منحصر به فرد شما باشد.
طراحی آنلاین کابینت بی پرت به شما در خلق آشپزخانه ای زیبا کمک خواهد کرد.


 

مطالب بیشتر

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)