انواع اپن آشپزخانه به همراه مزایا و معایب

مزایا و معایب انواع اپن آشپزخانه

اگر در طراحی آشپزخانه و انتخاب کابینت آشپزخانه فرد مدگرا هستید و دوست دارید از مدل های شیک و مدرن در آشپزخانه ی خود استفاده کنید باید بدانید که اپن جزیره امروزه به یک بخش مهم در آشپزخانه تبدیل شده است. اما سوال اینجاست که آیا استفاده از اپن جزیره در همه ی آشپزخانه ها، زیبا و دوست داشتنی خواهد بود؟ مزایا و معایب اپن در آشپزخانه چیست؟ اپن جزیره به چه آشپزخانه ای بیشتر می آید و در چه آشپزخانه ای زیبا تر و کاربردی تر خواهد بود. از مهمترین مزایای آشپزخانه ی اپن میتوان به ذخیره سازی بیشتر، فضای کاری بیشتر و استفاده از آن به عنوان میز خوری اشاره کرد. در ادامه با بررسی انواع  اپن آشپزخانه و معرفی مزایا معایب آن می پردازیم.

 

 

اپن جزیره l شکل

اپن آشپزخانه

این مدل جزیره می تواند علاوه بر کاربردی تر کردن محیط، فضای خالی آشپزخانه ی شما را پر کند. 
مزایا: جزایر آشپزخانه ال شکل به اندازه ی کافی بزرگ هستند تا بیشتر لوازم شما را در خود جای دهند. طراحی کاربردی آن تضمین می کند که شما فضای کافی برای آشپزی خواهید داشت. همچنین شما می توانید تعداد بیشتری صندلی در آشپزخانه ی خود قرار دهید.
معایب: در حالی که اپن جزیره ال شکل میتواند فضای زیادی را در اختیار شما قرار دهد، درعین حال طراحی آشپزخانه ی شما را پیچیده خواهد کرد به طوری که طرح و شکل اصلی آشپزخانه را بر هم می زند. همچنین ممکن است که سبب افزایش زمان آماده سازی غذا شود زیرا دسترسی به تمامی گوشه ها امکان پذیر نیست.

اپن آشپزخانه u شکل:

اپن آشپزخانه

اپن جزیره ی u شکل ممکن است رویای هر آشپزی باشد. افزایش بهره وری آشپزخانه با این اپن جزیره امکان پذیر خواهد بود.
مزایا: بزرگترین  مناسب ترین فضای ذخیره سازی توسط این اپن در آشپزخانه ی شما فراهم خواهد شد. این فضا به اندازه ی کافی بزرگ است که شما مجبور نباشید آن را در زمان تهیه ی غذا ترک کنید. همچنین این اپن ها فضای آشپزخانه را از سایر فضای منزل جدا می کند.  
معایب: برخی از صاحبان آشپزخانه این مدل اپن را کاربردی نمی دانند و متفرند از اینکه مدام از یک طرف اپن به طرف دیگر آن بروند.

اپن جزیره مستطیلی:

اپن آشپزخانه

یک طراحی ساده سبب شده تا این اپن ها در هر آشپزخانه ای کارآمد باشد. این اپن فضای کاری مناسبی را در اختیار فرد قرار می دهد.
مزایا: این اپن در هر جایی از آشپزخانه می تواند قرار بگیرید. اگر به تعداد کمی کابینت جهت ذخیره سازی بیشتر نیاز دارید انتخاب این اپن آشپزخانه برای شما بهتر خواهد بود. آن ها همیشه در دسترسند و فضای مناسبی جهت آشپزی در اختیار شما قرار می دهند.
معایب: بله این جزایر ساده و کارآمد هستند اما از نظر برخی از صاحبخانه ها خسته کنند نیز می باشند مگر اینکه بزگتر یا ظاهر پیچیده تری داشته باشند.  

اپن دایره یا نیم دایره:

اپن آشپزخانه

اگر می خواهید به آشپزخانه ی خود شخصیت بدهید، اپن نیم دایره ممکن است برای شما مناسب باشد. این اپن می تواند به صورت دایره ی کامل یا نیم دایره طراحی شود.

مزایا: جزایر دایره ای جلوه بصری پویایی را به آشپزخانه اضافه می کند.  طرح های مدور می تواند مناطق نشیمنی گسترده ای را ایجاد کند که به راحتی مهمانان دور آن جمع شده و از آن لذت می برند.
معایب: فضای آماده سازی و ذخیره سازی همیشه با جزایر دایره ای کارآمد نیستند.  مگر اینکه کابینت های شما برای سفارشی کردن گزینه های خلاقانه ای داشته باشد.

اپن آشپزخانه چرخدار:

اپن آشپزخانه

نمی توانید مکان مناسبی برای اپن جزیره در آشپزخانه پیدا کنید؟ اپن چرخدار جایگزین مناسبی برای شما خواهند بود. شما می توانید در زمان آشپزی آن را در هر جایی که خواستید قرار دهید.
مزایا: انواع مختلفی از جزیره ها میتوانند به صورت چرخدار طراحی شوند. شما بسته به نیاز خود می توانید طرح آن را بصورت سفارشی آماده کنید. آن ها همچنین گزینه ی مناسبی برای آشپزخانه های کوچک هستند.
معایب: این کابینت ها فضای کافی را بری صرف غذا در اختیار خانوارهای پرجمعیت قرار نمی دهد. حرکت دادن طرح های بزرگتر نیز ممکن است برای همه آسان نباشد.

اپن جزیره میز مانند:
 

اپن آشپزخانه

این اپن ها دقیقا مانند میز بوده با این تفاوت که ارتفاع بیشتری داشته و روی آن کانترتاپ قرار می گیرد.

مزایا: مهم نیست که آن را بصورت سفارشی بسازید یا آن را از یک فروشگاه خریداری کنید. این اپن زیبایی آشپزخانه ی شما را بیشتر خواهد کرد. این میزها در انواع سبک کلاسیک و مدرن موجود می باشد. طراحی باز آن می تواند ظروف تزئینی آشپزخانه ی شما را به نمایش بگذارد.  
معایب: همه ی میزها توانایی نگهداری از صفحه کانترتاپ سنگین را ندارند  همچنین برای ذخیره سازی بیشتر طراحی نشده اند. استفاده از قطعات قدیمی برای این کار مناسب نخواهد بود.

مطالب بیشتر

10 مدل کابینت بدون اپن برای آشپزخانه
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳۲۹۷ بازدید
مدل کابینت سلطنتی 2018
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۶۲۱۵ بازدید
انواع قفل تیتان، قفل کمد و کابینت
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۴۵۸۱ بازدید
معرفی انواع لولاگازور
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ۹۲۸۹ بازدید
خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)