قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه مدل های خلاقانه و محبوب

طراحی های خلاقانه از قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه 

اگرنمی توانید یک مکان مناسب برای ظروف مختلف ( قابلمه، کتری، سینی، لیوان، درب، ادویه و..) در آشپرخانه ی خود پیدا کنید و کانتر تاپ آشپرخانه ی شما همیشه شلوغ و درهم است این مطلب مناسب شماست. طراحان کابینت آشپزخانه همواره به دنبال خلق روش هایی هستند که قفسه های داخل کابینت را کاربردی، راحت و کارآمد نماید. در این بخش از بی پرت برخی از بهترین مدل قفسه بندی داخل کابینت آورد شده است. 

درب و ظروف را در یک طبقه قرار ندهید

قفسه بندی داخل کابینت

کابینت های مخصوص ظروف درب دار باید بگونه ای طراحی شود که محل مناسبی جهت جدا کردن درب و ظروف ارائه دهد. سازماندهی ظروفی که دارای درب می باشند همیشه یک چالش است. با این روش دیگر وقت زیادی جهت پیدا کردن درب مورد نظر درانبوهی از ظرف صرف نخواهید کرد.

خرد کردن را آسانتر کنید 

قفسه بندی داخل کابینت-2

طراحی این سینی برش در آشپزخانه بسیار هوشمندانه است. هنگامی که دو کشو با یکدیگر خارج می شود می توانید زباله ها را از طریق سوراخ به سطل زباله بریزید.

نگهداری قالب های شیرینی پزی

قفسه بندی داخل کابینت-3

افرادی که علاقه ی زیادی به شیرینی پزی دارند حتما نیاز به کشویی دارند که لوازم خود را در آن قرار دهند. کشوهای انتهایی که عرض زیادی هم دارند می توانند محل مناسبی برای قرار دادن قالبهای شیرینی پزی شما باشند.

کابینت ادویه و جای سینی

قفسه بندی داخل کابینت-4

ادویه ها موادی هستند که آشپزها ترجیح می دهند کمتربن فاصله را با اجاق گاز داشته باشند. این یک کشوی کم عمق است که طراح آن را با تخته های چوب طبقه بندی کرده و شیب مناسبی در آن ایجاد نموده است. وجود یک کشو با کمترین طول، سینی های شما را از آوارگی در کابینت نجات خواهد داد. 

مدل کشوی زیر سینک

قفسه بندی داخل کابینت-5

زیر سینک انبوهی از مواد شوینده قرار دارد که رها کردن آنها به حال خود بی نظمی و آلودگی در زیر سینک را به دنبال خواهد داشت. تهیه یک کشو برای زیر سینک بهتر از زانو زدن و گشتن به دنبال مایع شوینده در پشت لوله های فاضلاب خواهد بود. 

کابینت برای دستگیره ها، رومیزی و دمکنی 

قفسه بندی داخل کابینت-6

انواع پارچه و سفره در آشپزخانه وجود دارد که همگی روی هم تا شده اند و محل مشخصی ندارند. این طراح خلاق برای این پارچه ها نیز فکری کرده است. اگرتعداد زیادی کابینت در اشپزخانه ی خود دارید می توانید رومیزی، دستگیره و حتی سفره های خود را در این آویز ها قرار دهید.

یک اختراع کوچک برای لوازم آشپزخانه

قفسه بندی داخل کابینت-6

مخلوط کن ها لوازم سنگینی هستند که جابه جایی آن ها ممکن است برای خانوم ها کمی سخت باشد. از این رو میتوان با یک روش خلاقانه آن را روی تخته ی متحرک که درون کابینت جای می گیرد تعبیه کرد.

کابینت های عمیق

قفسه بندی داخل کابینت-8

به جای ساخت دو کشو با عمق مساوی، میتوان ابعاد یکی را بزرگتر در نظر گرفت تا مکان مناسبی برای قرار گیری لوازم بزرگتر باشد. هنگام انتخاب کابینتها قبل از هر چیز بهتر است لیستی از لوازم خود تهیه کنید و کابینتهایی را سفارش دهید که دقیق مطابق با نیاز شما ساخته شده اند.

کابینت برای انواع قاشق و همزن

قفسه بندی داخل کابینت-9

 دسترسی آسان به این ابزار در زمان پخت و پز ضروری است، این لوازم اغلب درون یک کابینت با درب بسته یا در گوشه ای از کانترتاپ قرار می گیرد. یکی از ایده آل ترین روش ها برای ساخت کابینت انواع قاشق در سایزهای مختلف قرار دادن ظروف استوانه های در کشو است.

یک مکان پنهان برای شارژگوشی

قفسه بندی داخل کابینت-10

 دستگاه های شخصی  پر از میکروب ها هستند و قرار دادن آن ها روی کانترتاپ آشپزخانه اصلا توصیه نمی شود. در حالی که شما در آشپزخانه کار میکنید قرار دادن گوشی در یک مکان مخصوص بهترین گزینه خواهد بود.

کابینت لیوان ها

قفسه بندی داخل کابینت-11

جدا کردن کاسه، بشقاب، و لیوان ها درون کابینت دسترسی به آن ها را آسانتر خواهد کرد. اگر جای مناسبی برای لیوان ها ندارید تعبیه ی آن ها پشت درب کابینت راه حلی خلاقانه و کاربردی خواهد بود.

کابینت برای خوراکی ها

قفسه بندی داخل کابینت13

کابینت لوازم برقی 

قفسه بندی داخل کابینت-14

در این بخش از بی پرت با انواع چیدمان و قفسه بندی درون کابینت آشنا شدید. امیدواریم مدل و طرح دلخواه را در این کابینت ها یافته باشید.

 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)