طراحی کابینت آشپزخانه کوچک، مدرن و مینیمال

دکوراسیون آشپزخانه کوچک به سبک مدرن و مینیمال

طراحی مینیمالیستی با کابینت آشپزخانه مدرن میتواند ظاهر آشپزخانه کوچکتر را بزرگتر و کاربردی تر کند. چه کسی است که  این را نمی خواهد؟ در این قسمت برخی از مهم ترین ایده ها و جزئیات طراحی کابینت آشپزخانه کوچک  مدرن و مینیمالیستی آورده شده است که معمولا فراموش می شوند.

 

 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تکرار محصولات ام دی اف: گاهی اوقات مردم فکر می کنند طراحی مینیمالیستی یعنی یک طراحی سرد و بدون هیجان. اما بصورت دقیق تر، طراحی مینیمالیستی برنامه ریزی جهت ایجاد یک فضای هماهنگ بدون هرگونه اختلاف و تفاوت غیر ضروری است. زمانیکه طراحی خود را شروع میکنید و یک پالت رنگی  برای آن انتخاب می کنید، زمان بیشتری را صرف خواهید کرد تا اطمینان حاصل کنید که نتیجه نهایی به خوبی هماهنگ شده است، که این موضوع میتواند به بزرگتر شدن فضای کوچک  کمک کند.

در این آشپزخانه تنها از ام دی اف طرح چوب و سفید استفاده شده است. این یکپارچگی بین لوازم مختلف، دید را منحرف میکند، گویی فضا کمی بزرگتر از آنچه واقعا است، دیده می شود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

با سایه های خنثی بازی کنید: سفید یک انتخاب رنگی قدرتمند برای  آشپزخانه کوچکتر است و در این مقاله تعداد زیادی از آنها را مشاهده خواهید کرد، اما این بدین معنی نیست که سفید تنها گزینه ی پیش روی شما است. در واقع، استفاده از سایه های مختلف می تواند عمق  را در آشپزخانه  تأیید کند، که در آخر سبب بزرگتر نشان دادن آشپزخانه خواهد شد. در این آشپزخانه با سه رنگ سفید، مشکی و خاکستری در کابینت ها و دیوارها علاوه بر ظاهر مینمال، توهم عمق بیشتر به وجود آمده است. 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

از یک کفپوش جالب استفاده کنید: کفپوش  یک مکان عالی برای افزودن کمی الگو به آشپزخانه مینیمالیستی است. یک کابینت تک رنگ، به کاشی سرامیکی کف اجازه ی خودنمایی بیشتر خواهد داد. البته مواظب باشید که دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما شلوغ نشود. 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

بهترین سایز کانترتاپ را انتخاب کنید: در آشپزخانه ی کوچک و جمع و جور، جزیره یا اپن باید سایز مناسبی داشته باشد تا علاوه بر آنکه لوازم اضافه را درخود جای می دهد، فضای زیادی را اشغال نکند. به جای بزرگتر کردن کانترتاپ میتوانید از کابینتها با ارتفاع بیشتر استفاده کنید. 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

میکس کابینت ها با عمق متفاوت: کابینت های بالایی میتوانند بیش از پیش خلاقانه و کاربردی شوند. اگر فضای عمودی مناسبی در اختیار دارید کابینت خود را تا سقف ببرید. طراح در این آشپزخانه عمق کابینت های بالایی را دو برابر در نظر گرفته است تا اقلام بزرگتر به راحتی در آن جای گیرند. قبل از اینکار مطمئن شوید با استفاده کردن از نردبان مشکلی ندارید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک


آشپزخانه ای پر از کابینت: در این آشپزخانه ی مینیمال هیچ چیز به جز کابینت ها دیده نمی شود. یخچال، تستر، ماشین لباس شویی و.. همگی در پشت درب های بسته پنهان شده اند.  طراحان داخلی سبک مینیمال ترجیح می دهند لوازم زیادی در معرض دید قرار نگیرد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک


 نورپردازی زیر کابینت: نورپردازی یکی از مهمترین نکات کلیدی طراحی کابینت آشپزخانه کوچک است. این طراحی سبب می شود تا علاوه بر ایجاد آرامش، دکوراسیون شما پر زرق و برق  زیبا تربه نظر برسد. نورها همچنین احساس شلوغی را کاهش می دهد و سطح کار را برای راحتی و ایمنی شما روشن می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

پنهان کردن لوازم در پشت درب ها: استفاده از یک یخچال زیبا و یا ماشین ظرفشویی می تواند برای دکوراسیون آشپزخانه یک ویژگی جذاب باشد، اما در آشپزخانه کوچک مینیمالیستی، در معرض دید گذاشتن این لوازم میتواند سبب شلوغی و جدا کردن اجزا از یکدیگر شود. اگر آشپزخانه ای که در تصویر می بینید یک یخچال قابل رویت را در دیوار عقب داشته باشد، کل ساختار شلوغ و نامتقارن به نظر می رسد. 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

میز مخصوص آشپزخانه کوچک و باریک:  اگر فضای شما بیش از حد باریک باشد تا یک جزیره یا شبه جزیره با صندلی داشته باشید، هنوز می توانید موارد دیگر را امتحان کند. یک میز با عرض کم می تواند برای صرف میان وعده ها یا آماده سازی غذا مناسب باشد. فقط هنگام خرید صندلی آن هایی را انتخاب کنید که می توانند به طور کامل زیر میز قرار بگیرند تا در راه نباشند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از چراغ های سقفی: آویزها می توانند علاوه بر زیبایی آشپزخانه، سادگی سبک مینیمال را کمرنگ تر کنند. روشن کردن دید سبب می شود  تا آشپزخانه کمی بزرگتر دیده شود. روش های مختلفی برای نورانی کردن محیط آشپزخانه وجود دارد که این مورد علاوه بر سادگی و همخوانی با اجزا، نور مناسب را نیز ایجاد کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک


نصب لوازم جهت سازماندهی هوشمندانه: در یک آشپزخانه جمع و جور، استفاده از تکنولوژی روز برای ذخیره سازی بهتر، اهمیت زیادی دارد. در این تصویر مشاهده می کنید که سازماندهی کابینت گوشه با ابزار مناسب علاوه بر ایجاد فضای بیشتر، به دسترسی هر چه بهتر نیز کمک نموده است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک


یک ریل ذخیره سازی اضافه کنید: حتی در آشپزخانه مینیمالیستی اغلب ملزومات پخت و پزی خواهند بود است که شما مایل باشید آن ها را در نزدیکی خود نگه دارید. استفاده از یک شلف با عرض کم و طول زیاد میتواند این نیاز شما را برطرف کند. با این کار فضای روی کابینت ها کمتر شلوغ خواهد شد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

احساس یکنواختی کامل را با یک سلیقه ی شخصی بشکنید: در آخر اینکه از اضافه کردن سلیقه ی  شخصی به آشپزخانه ی مینیمال  نترسید.همانطور که در عکس اول ذکر کردم، نکته ی طراحی آشپزخانه کوچک مینیمالیستی این است که خود را با قوانین حفظ نکنید و فضایی ایجاد کنید که احساس گرمی داشته باشد. کلید این کار استفاده از حداقل اجزا در برهم زدن این یکنواختی است. البته مراقب باشید که در این کار زیاده روی نکنید.
اگر می خواهید یک چراغ آویز، یک قطعه هنری یا یک سلیقه ی شخصی دیگر اضافه کنید. پالت ساده ی آشپزخانه ی شما سبب می شود تا این سلیقه بیشتر به چشم بینده زیبا و قابل توجه باشد. از این رو در یک آشپزخانه کوچک، حتی یک شی متفاوت  می تواند اختلاف بزرگی ایجاد کند.

مطالب بیشتر

کابینت مشکی آشپزخانه- مزایا و معایب 
۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۶۸۰۲ بازدید
10عکس جدیدترین کابینت آشپزخانه مدل 2019
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ۷۰۴۳ بازدید
ریل آرام بند کشو چیست؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۴۶۰۷ بازدید
کابینت سفید (جدیدترین مدل ها + عکس)
۲ مرداد ۱۳۹۹ ۱۶۲۰۷ بازدید
اندازه ریل کشو کابینت-راهنمای خرید
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۳۰۲۱۴ بازدید
معرفی انواع لولا کابینت
۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۷۵۵۳ بازدید
خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)