طراحی کابینت آشپزخانه لاکچری با بدنه ی ام دی اف

اگر چه در طراحی کابینت های آشپزخانه نظرات متفاوتی برای مدل کابینت لاکچری وجود دارد اما معمولاً چندین اصل مشترک در بین همه ی این طرح های لاکچری موجود است و تمامی طراحان حرفه ای به دقت آن را رعایت میکنند. در این مطلب سعی کرده ایم مهمترین اصول طراحی کابینت لاکچری را برای شما برشماریم.

ویژگی های طراحی کابینت آشپرخانه ی لاکچری:

مدرنیته و سادگی
در بسیاری از سبک های کابینت ام دی اف لاکچری , سادگی و سبک مینیمال حرف اول را می زد طوری که در جلوه ای از سادگی می توان زیبایی و مدرن بودن را به رخ ببینده کشید. در واقع سادگی که در آشپزخانه های لاکچری امروزی به کار می رود نه تنها خسته کننده نیست بلکه با اضافه کردن عناصر و رنگ های مکمل این خستگی از بین خواهد رفت و روحی هیجان انگیز به محیط دمیده می شود. سادگی در چنین سبک هایی عجین شده و از آن جدا نیست.

 

   کابینت آشپزخانه لاکچری

کابینت آشپزخانه لاکچری-1

کابینت آشپزخانه لاکچری-2

 

استفاده از ورقه های ام دی اف و سبک
در عصر امروز از مواد اولیه ی سبک در طراحی کابینت آشپزخانه استفاده می کنند. فرقی نمیکند روکش ورقه های ام دی اف مات باشد یا براق، این موضوع به سلیقه ی شما بر میگردد. ام دی اف  علاوه بر این که نمادی از آشپزخانه و کابینت لاکچری است، به عنوان بافت سبک نیز در طراحی داخلی و دکوراتیو استفاده می گردد.

بکارگیری رنگ های روشن
برای طراحی کابینت لاکچری رنگ های روشن و خنثی جز رنگ های اصلی  استفاده می گردد. البته این مورد به صورت قانون قید نشده است و شما می توانید با ذوق و سلیقه ای مثال زندنی پا را فراتر گذاشته و طراحی زیبایی خلق کنید.اما معمولاً رنگ های خنثی و روشن را در طراحی کابینت های لاکچری ترجیح می دهند. منظور از رنگ روشن، رنگ هایی است که در تناژ ملایم رنگ خود بوده و نوعی فرصت استراحت چشمی را برای ببینده فراهم می کند.

 

کابینت آشپزخانه لاکچری-3

کابینت آشپزخانه لاکچری-4     

رعایت ترتیب و نظم
نطم و ترتیب از امور مهم برای طراحی کابینت آشپزخانه می باشد. بسیاری از دکوراتیوها در طراحی به این اصل پایبند هستند و بسیاری از اقدامات را با در نظر گرفتن ترتیب انجام می دهند. اگر این دو اصل ازطراحی کابیت لاکچری منزل حذف گردد، سایر اجرا و عناصر نیز مطرح نخواهد بود و همه چیز به شکل به هم ریخته جلوه و شلوغ خواهد کرد.

استفاده از نور مخفی
نور مخفی با جلوه ای از جذابیت از ایده های عالی برای طراحی آشپزخانه ی لاکچری است. این نورهای مخفی در کابینت ها خواب بسیار به کار می روند. ضمن اینکه معمولاً در شلف های دیواری نیز تعبیه می شوند.

در نظر گرفتن فضای خالی
طراحی و چیدمان کابینت ها باید به گونه ای باشد که فضا را بزرگ جلوه دهد. بنابراین بهتر است از کابینت های مینیمال در آشپزخانه استفاده نمایید. با چنین انتخاب هایی گام های ارزشمندی برای حفظ زیبایی و در عین حال چیدمان موفق برداشته ایم.

کابینت آشپزخانه لاکچری-5

کابینت آشپزخانه لاکچری-6

کابینت آشپزخانه لاکچری-7

  
نورپردازی بی نظیر
بخش بزرگی از دکوراسیون آشپزخانه لاکچری به  نورپردازی می پردازد. نورپردازی های نوعی  تاکید هستند. شما می توانید از لامپ ها به  صورت آویز یا نواری در زیر کابینت یا اطراف دیوارها به کار ببرید. رنگ این لامپ ها نیز باید به دقت انتخاب شود. اگر کابینت های آشپرخانه ی شما قهوه ای هستند می توانید از لامپ های آویز طلایی برای لاکچری کردن فضای آشپزخانه استفاده نمایید.

تمامی این ایده ها و طرح ها زمانی منجر به زیبایی آشپزخانه ی شما خواهند شد که به صورت نظام مند و در عین سادگی در کنار هم طراحی شده اند. یعنی همه چیز به درستی و در جایگاه واقعی خود منظور شده باشد.
 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)