طراحی کابینت آشپزخانه بزرگ، با این همه فضا چه کنیم؟

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

عموم مردم تصور می کنند که همیشه کارکردن در آشپزخانه ی بزرگ و جادار کار آسانی است و دوست دارند منزلی که به آن نقل مکان میکنند آشپزخانه ی جاداری داشته باشد. اما بسیاری از آن ها نمی دانند که طراحی کابینت آشپزخانه بزرگ می تواند در حد آشپزخانه ی کوچک چالش برانگیز باشد. بدون شک داشتن یک آشپزخانه با انبوهی از کابینت ها که در یک راستا ردیف شده باشند چندان زیبا به نظر نمی رسد. از دیگر نکات اساسی که باید در هنگام طراحی رعایت شود کارایی آشپزخانه است. اینکه شما مجبور نباشید در زمان آشپزی مسافت زیادی را در آشپزخانه طی کنید و همه چیز به خوبی در دسترس شما باشد.   

کابینت آشپزخانه بزرگ

یکی از مهترین اجز در طراحی کابینت آشپزخانه بزرگ، داشتن یک جزیره در مرکز آشپزخانه است. اپن جزیره مزایای زیادی داشته و در انواع سبک ها از جمله مستطیلی، دایره ای و مربعی طراحی میشود. البته بهتر است که طرح کلی اپن جزیره طبق طراحی کابینت ها انتخاب شود. یک جزیره در مرکز، کارآمدی آشپزخانه را افزایش خواهد داد. شما با خرید یک اپن جزیره دیگر نیاز به میز ناهارخوری نخواهید داشت و کانترتاپ آن می تواند محلی برای دورهمی خانوادگی شما باشد. 

کابینت آشپزخانه بزرگ-1

یکی از مزایای داشتن آشپزخانه ی بزرگ نداشتن محدودیت در استفاده از رنگ ها است. شما می توانید بخش های مختلف آشپزخانه را با رنگ های مکمل یا در یک تناژ طراحی کنید. برخی از طراحان استفاده از رنگ تیره در آشپزخانه های کوچک و کم نور را توصیه نمی کنند. اما چنانچه شما از طرفداران رنگ تیره هستید میتوانید بدون هراس از دلگیر کردن فضا استفاده کنید.  کابینت های مشکی و براق امروزه بسیار محبوب شده اند.

کابینت آشپزخانه بزرگ-2

یکی از اصول مهم در طراحی کابینت آشپزخانه بزرگ حفظ تقارن است. چیدمان کابینت ها و دکوراسیون آشپزخانه باید به گونه ای باشد بیننده که  به خوبی رعایت تقارن را در چیدمان احساس کند. 

کابینت آشپزخانه بزرگ-3

اگر فضای آشپزخانه ی شما بزرگ باشد نیاز به اپن جزیره ی بزرگتری خواهید داشت. اما ابعاد بزرگ نیز معایب خود را به دنبال دارد که یکی از آن ها کاهش دسترسی به مرکز اپن جزیره است. از این رو طراحان داخلی کابینت آشپزخانه با در نظر گرفتن دو اپن مجزا این مشکل را حل نموده اند.

کابینت آشپزخانه بزرگ-5


یکی از انتخاب های شما برای کابینت آشپزخانه بزرگ، شلف ها می باشند. این قفسه ها با در دسترس قرار دادن ظروف آشپزی را برای شما آسان خواهد کرد. در ادامه مدل های دیگری از انواع طرحها آورده شده است.

کابینت آشپزخانه بزرگ-5

کابینت آشپزخانه بزرگ-6

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

کابینت آشپزخانه بزرگ-6

طراحی دکوراسیون آشپزخانه 12 متری

کابینت آشپزخانه بزرگ-7

کابینت آشپزخانه بزرگ-8

کابینت آشپزخانه بزرگ-9

کابینت آشپزخانه بزرگ-11

کابینت آشپزخانه بزرگ-12

کابینت آشپزخانه بزرگ-13

کابینت آشپزخانه بزرگ-14

 

 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)