جمع و جور کردن کشو و کابینت آشپزخانه- از کجا شروع کنیم

نحوه ی مرتب و جمع و جور کردن کابینت های آشپزخانه

یک آشپزخانه سازمان یافته با کابینت های جمع و جور بسیار رضایت بخش است. اما ممکن است دشوار باشد که بدانید که از کجا شروع کنید، مخصوصا اگر مدت هاست که به ترکیب کلی و چیدمان کابینتها دست نزده اید. برای کمک به شما همراهان همیشگی بی پرت، در اینجا یک راهنمای سریع برای بهترین شیوه های سازماندهی و چیدمان کابینت های آشپزخانه و خلاص شدن از وسایلی که استفاده نمیکنید و همواره دم دستان هستند آماده کرده ایم. پس تا انتها با ما باشید.

 

 

چگونه کابینت و کشوهای منزل خود را مرتب کنیم؟

محتویات کابینت را با آنچه که می خواهید نگه دارید، مرتب کنید، برخی موارد را دور بریزید یا بازیافت کنید و برخی دیگر را اهدا کنید.
تمام سطوح کابینت و کشوها را به طور کامل تمیز کنید.
همه مواردی را که میخواهید در آشپزخانه خود بچینید، گروه بندی کنید.
برای قرار دادن وسایلی که زیاد از آن استفاده می کنید برنامه ریزی کنید.
اضافه کردن سبد، قفسه و  هر راه حل ذخیره سازی جدید می تواند کابینت های شما را مرتب تر کند..
در آخر همه چیز را به کابینت و کشوها بازگردانید، موارد را با استفاده از کاربردی که دارند اولویت بندی کنید.
از آشپزخانه ی جمع و جور خود لذت ببرید.
حال تمام این موارد را با جزئیات مرور می کنیم.

خالی کردن کشو و کابینت ها 

همه چیز را از کابینت های خود بیرون بیاورید، می توانید محتویات را روی میز آشپزخانه قرار دهید.  "جابجایی هر یک از آیتم ها به صورت فیزیکی باعث می شود که شما تصمیم بگیرید که همچنان از آن در آشپزخانه نگهداری کنید یا خیر.
تصمیم بگیرید که چه چیزی را نگه دارید و در چه بخشی ذخیره کنید 

محتویات کابینت آشپزخانه، به احتمال زیاد با مواردی که شما اغلب از استفاده می کنید پر می شود، اما مواردی هم هستند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. این فرصت را به خود بدهید که از دست برخی از این لوازم رها شوید. تا زمانی که اقلام غیر ضروری در کابینت های شما باشد، کابینت های شما برایتان خسته کننده و سرسام آور خواهد بود.

تمیز کردن کابینت و کشوها

اکنون که کابینتهایتان خالی هستند، قبل از اینکه آنها را پر کنید، زمان زیادی را صرف تمیز کردن آنها کنید. تمام سطوح را به طور کامل با صابون ملایم و آب شستشو دهید و قبل از پر کردن، آنها را کاملا خشک کنید.

گروه بندی لوازم نسبت به کاربردی که دارند:

آشپزخانه خود را به سه بخش کاربردی تقسیم کنید: شستشو، آماده سازی و پخت و پز
اقلام و لوازم خود را طبق این سه گروه دسته بندی کنید. بهتر است هر چیزی زمانی که به آن نیاز دارید نزدیک و در دسترس شما باشند. روشی را انتخاب کید که برای زندگی شما مناسبتراست. هنگامی که اقلام خود را گروه بندی کرده اید، برنامه ریزی کنید که آنها را در کابینت ها و یا کشوهای نزدیک به محل استفاده از آنها قرار دهید.
قرار دادن لوازم در نزدیکترین مکان: لوازم شما باید زمانی که به آن نیاز دارید در نزدیکترین نقطه به شما باشند. البته یک استثنا وجود دارد. اگر فکر می کنید فردی هستید که در خوردن تنقلات زیاده روی می کنید بهتر است خوراکی ها را در کابینت های بالایی و قفسه های دور از دسترس قرار دهید تا کمتر آن ها را ببنید. 
در حالی مرتب کردن کشوها می توانید از قلم و کاغذ استفاده کنید و قبل از چیدمان آن ها را روی کاغذ پیاده کنید تا برنامه ریزی شما دقیقتر و حساب شده تر پیش رود.

خرید کابینت ها یا قفسه های جدید 

برخی از ایده ها و ابزاهای جدید جت مرتب سازی کابینت ها کاربردی هستند. قفسه ها به شما این امکان را می دهند که به راحتی تمامی محتوای کابینت را مشاهده کنید - حتی آنچه در قسمت عقبتر قرار گرفته است.
سبد و ظروف ذخیره سازی: ظروف ذخیره سازی و سبدهای باز می تواند راهی عالی برای دسته بندی مواد اولیه و خوراکی ها باشد.

کابینت های با ارتفاع بلندتر محل مناسبی برای قرار گیری این طبقات هستند. آن ها یکی از ابزار ساده برای دسته بندی ظروف در کابینت ها هستند.
تقسیم کننده ی کشو:  کشوها محل مناسبی برای قرارگیری قاشق، چنگال و چاقو هستند. اما از آنجا که شکل ظاهری آن ها یکنواخت و یکسان نیست. شما با استفاده از تقسیم کننده ها به راحت می توانید برای هر کدام بخش مناسبی پیدا کنید..
 تقسیم کننده های قابل تنظیم ابزار مناسب تری هستند و  می تواند به متناسب با ظروف آشپزخانه شما کوچک یا بزرگ شوند.
سازماندهی کابینت گوشه: کابینت های گوشه، فضای زیاد و عمیقی دارند. این فضا با یک ابزار مناسب میتواند کاربردی تر شود.
یادداشت گذاری روی کابینت ها: اگر جز افرادی هستند که زمان زیادی را در کابینت های خود صرف گشتن می کنید بهتر است با یک برچسب به این کار خاتمه دهید. نام تمامی لوازم را روی برچسب ها بنوسید و روی کابینت بزنید. این کار زمانی که چیدمان کابینت ها را تغییر داده اید بدون شک بکارتان خواهد آمد.

کابینت با درب شیشه ای یا شلف ها: کابینت شیشه ای یا قفسه های باز فرصت ایجاد یک نمایشگاه جذاب را فراهم می کنند. ظروف جذاب، فنجان و گلدان های زیبای خود را به نمایش بگذارید و سعی نکنید کابینت ها را پر کنید.
کابینت گوشه : نصب قفسه های انعطاف پذیر برای کابینت های گوشه مناسب تر خواهد بود. زیرا دسترسی به لوازم این کابینت ها کمی سخت تر از دیگر کابینت ها در آشپزخانه است. اگر به این ابزار دسترسی ندارید بهتر است کابینت گوشه را برای اقلامی که زیاد ضروری نیستند در نظر بگیرید.
.

.  

مطالب بیشتر

معرفی انواع پایه کابینت
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۷۲۱۵ بازدید
انواع دستگیره کابینت
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۴۱۲۲ بازدید
10عکس جدیدترین کابینت آشپزخانه مدل 2019
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ۶۹۲۲ بازدید
مدل کابینت گوشه با طرح های خلاقانه
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲۳۱۵ بازدید
20 طرح کابینت آشپزخانه مستطیل شکل
۶ مهر ۱۳۹۷ ۲۴۳۲۹ بازدید
انواع قفل تیتان، قفل کمد و کابینت
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۴۵۲۹ بازدید
خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)