اگر وقتی برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه ندارید بخوانید

تمیز کردن آشپزخانه را با این روش ها کمتر انجام دهید

یکی از مکان های خانه که تمیز نگه داشتن آن سخت است آشپزخانه است. هر سطحی در آشپزخانه به لکه، خاک و چربی حساس است. این مورد درباره ی  کابینت ها نیز صدق می کند. خوشبختانه راه های عملی وجود دارد که کمک میکند همواره آشپزخانه ای تمیز داشته باشید در حالی که وقت زیادی نیز جهت تمیزکاری و دستمال کشیدن کابینتها صرف نکنید. اگر وقتی برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه ندارید بهتر است همان ابتدا قبل از خرید کابینت درباره استایلی که انتخاب میکنید بهتر تصمیم بگیرید.

 

 

تمیز کردن کابینت آشپزخانه

 

 
درب کابینت را به سبک مینیمال انتخاب کنید: درب کابینت با سبک های های قدیمی دارای شیارها و پانل هایی هستند که مانند آهنرباهای گرد و غبار و خاک عمل میکنند. بنابراین با انتخاب آن ها شما ناچارید وقت زیادی صرف کنید تا لبه های و گوشه کنارها را به دقت تمیز کنید. در برخی مواقع نیز استفاده از اشیا نوک تیز برای تمیز کردن چربی های انباشته شده سبب آسیب رسیدن به کابینت خواهد شد.
اگر علاقه ی زیادی به کابینت های کلاسیک دارید و می خواهید درب های کابینت  تزئینی و زیبا باشند، رنگی را انتخاب کنید که دارای لعاب باشد. اثرات چربی و گرد و غبار روی این لعاب ها زودتر تمیز خواهد شد.

تمیز کردن کابینت آشپزخانه

 

از تزئینات بیش از حد دوری کنید. لوازم با جزئیات زیاد در طراحی مانند کابینت ها تاج دار دوست داشتنی ترند اما برای کسانی که وقت زیادی برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه ندارند چندان مناسب نیستند.
مدل های زیادی هستند که میتوانند آشپزخانه ی شما را زیبا کنند. بکارگیری یک ترکیب بندی زیبا می تواند انتخاب جایگزین باشد. این در حالیست که کابینت های رنگی کمتر از سفید گرد و خاک را نشان می دهند.
استفاده از رنگ استین به جای رنگ معمولی: امروزه برای ایجاد رنگ جهت تزیین، به طور عمده از اکسیدهای رنگی به تنهایی استفاده نمیکنند و کارخانه‌های تولید رنگ  از ترکیب مواد و اکسیدهای معدنی دیگری که جوهر رنگی یا استین نامیده می شود استفاده می کنند.
استین ها و رنگ های دیگر هر کدام مزایا و معایب منحصر به فردی دارند. هر دو می توانند اثر انگشت را نشان دهند. اما تمیز کردن رنگ های استین زمان کمتری را تلف خواهد کرد.

تمیز کردن کابینت آشپزخانه

تمیز کردن کابینت آشپزخانه

انتخاب دستگیره و شیرآلات مناسب: باقی ماندن اثر انگشت روی دستگیره و لک قطرات آب روی شیرآلات یکی از معضلاتی است که تمیز کردن آن نیاز به وقت زیادی دارد. در برخی مواقع نیز این لکه ها به سادگی از بین نمی روند. بیشترین فولادی که این اثرات را نشان می دهد استیل ضد زنگ و کروم است. اما فولادهایی همچون برنز و نیکل این مشکل را ندارند. با توجه به سبک کلی دکوراسیون آشپزخانه می توانید جنس مورد نظر را انتخاب کنید.

تمیز کردن کابینت آشپزخانه

 

اجتناب از درب های شیشه ای: استفاده از درب های شیشه ای برای کابینت، یکی از ترفندهایی است که در آشپزخانه ی کوچک بکارمی گیرند. اما نصب آن ها سبب ایجاد درز و شکاف هایی می شود که تمیزکردن آن را مشکل می کند. به علاوه شما باید لوازمی که پشت شیشه ها قرار می گیرند را همواره تمیز نگه دارید.
  
 از قفسه های باز و شلف ها کمتری استفاده کنید:  قفسه باز و شلف ها یک مکان عالی برای نمایش دکور و وسایل آشپزی مورد علاقه شما است، اما تمیز نگه داشتن این شلف ها و ظروفی که روی آن قرار دارد میتواند زمانبر باشد.
برای کوتاه کردن لیست کاری ، دکوراسیون خود را روی سطوح دیگر مانند میزهای ناهار خوری قرار دهید و با این کار قفسه های غیر ضروی را کاهش دهید.

مطالب بیشتر

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)