تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک و بزرگ بهمراه تصویر قبل و بعد

مدل تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک و بزرگ

فضاهای آشپزخانه در هر اندازه ای میتواند سبک های زیادی از طراحی را شامل شود. از این رو تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک آنچنان که به نظر می رسد دشوار نیست و شما میتوانید به راحتی آشپزخانه ی کوچک دلگیر خود را با کمی تغییر به آشپزخانه ای زیبا و دلباز تبدیل کنید. در این بخش از بی پرت به بررسی مدل هایی از تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک و بزرگ می پردازیم. نشان دادن تصویر قبل و بعد می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.  

 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه  

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کابنیت آبی و سفید در کنار یکدیگر جلوه ای آرامش بخش و دل پذیری را ایجاد خواهد کرد. استفاده از دستگیره های طلایی و سایر یراق آلات گرمای اندکی را در آشپزخانه پخش کرده است که سبب ایجاد کنتراست در آشپزخانه با تناژ رنگی سرد خواهد شد.
طراح ماشین لباس شویی و خشک کن را خارج از آشپزخانه قرار داده است. این یک آشپزخانه ی  یو شکل است و با طراحی اصولی میتواند بسیار کاربردی شده و آشپزی در آن آسانتر و دلچسبتر شود.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

طراح در این آشپزخانه نسبت های کابینت آشپزخانه را تغییر داد تا عملکرد روزمره ی آن را افزایش دهد. یکی از ایده آل ترین مدل های جدید تغییر دکوراسیون آشپزخانه بروز کردن اپن جزیره با مدل ها و کانترتاپ های جدید است. ابعاد اپن آشپزخانه نیز به نسبت تغییر ابعاد، کوچکتر شده است. کمتر کسی به تعداد زیادی از کابینت در آشپزخانه نیاز خواهد داشت و وجود آن ها مانند یک قطار بزرگ و طولانی خسته کننده و ناپسند به نظر خواهد رسید. پس قدر آشپزخانه ی کوچک خود را بدانید و به بهترین و کاربردی ترین شکل ممکن آن را طراحی کنید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

اگر آشپزخانه ی کوچکی دارید و مکان کمی جهت نگهداری تجهیزات و لوازم در اختیار دارید کابینت بلند ایستاده که در اندازه و شکل های مختلف تقسیم بندی شده اند گزینه ی ایده آلی برای شما خواهند بود.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

صاحبخانه در این آشپزخانه خواسته بود با تغییر دکوراسیون آشپزخانه کم هزینه، آشچزخانه ی روشنتری داشته باشد.زیرا هیچ نور طبیعی در آشپزخانه دیده نمی شود از این رو اهمیت رنگ کابینت ها و اپن آشپزخانه بیشتر خواهد شد.
انتخاب رنگ سفید برای دیوارهای بین کابینت کمک می کند تا نور طبیعی موجود تقویت شود.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کابینت هایی با ارتفاع بیشتر در آشپزخانه های کوچک کاربردی تر خواهند بود. از این رو قسمت های اضافی بالای کابینت های قبلی از بین رفته به ارتفاع کابینت های جدید افزوده شده است.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

قبل از تغییر دکوراسیون آشپزخانه، کیفیت ساخت کابینت ها و رنگ بندی دکوراسیون ضعیف بود.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه


بعد از تغییر دکوراسیون آشپزخانه یک شبه جزیره فضای کاربردی آشپزخانه را دو برابر کرد و رنگ بندی جدی فضای شادی و هیجان انگیری را در منزل ایجاد کرده است. طراح در بالای شبه جزیره یک کابینت شیشه ای اضافه کرده است تا مالک بتواند ظروف زیبا خود را به نمایش بگذارند.
 صاحبان این خانه کاشی های آشپزخانه خود را دوست نداشتند - تا آنجا که قبل از ترک منزل، آن ها را جدا کرده بودند. آنها کفپوش چوبی را برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کردند ، دیوارها و سقف را نقاشی کردند و همچنان برنامه های بیشتری برای بهبود فضا داشتند.

جدیدترین و به صرفه ترین روش های تغییر دکوراسیون آشپزخانه

همانطور که می دانید باسازی آشپزخانه و تغییر دکوراسیون آن کار چندان ساده ای نیست. شما وقت، انرژی و سرمایه ی زیادی برای این کار به صرف خواهید کرد از این رو انتظار دارید بهترین نتیجه را ببینید. برنامه ریزی تغییر دکوراسیون اول قدم شما خواهد بود. روز به روز ایده ها و پیشنهادات طراحان داخلی جهت تغییر دکورسیون آشپزخانه در حال تغییر است. از این رو قبل از هرگونه برنامه ریزی به شما پیشنهاد می کنیم که از ایده ها و نظرات متخصصان طراحی داخلی جهت تغییر دکوراسیون استفاده کنید تا نتیجه ای رضایت بخش و ایده آلی را دریافت کنید. 

 

 

برای شروع، از خودتان بپرسید که اهداف شما جهت تغییر دکوراسیون آشپزخانه چیست، چه چیزی از طرح آشپزخانه فعلی شما باید تغییر کند و چه چیزی سرجای خود باقی بماند؟

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کانترتاپ: یکی از محبوبترین کانترتاپ ها، کانترتاپ کواترز است. این کانترتاپ درخشان مشتریان زیادی دارد. این کانترتاپ مقاومت بالایی داشند و عملا خراب شدنی نیست. فقط مطمئن شوید که از آن ها در برابر حرارت محافظت می کنید.  البته کانترتاپ های گرانیتی نیز زیبای خاص خود را دارند اما باکتری های زیادی را به خود جذب می کنند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کابینت آشپزخانه سفید: در حالی که زیبایی آشپزخانه سفید غیرقابل انکار است، جایگزین هایی فوق العاده برای ظاهر غنی و سمبلیک وجود دارد. بسیاری از افراد زمان تغییر دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید روی می آورند، اما باید گفت که تمیز کردن آشپزخانه ی سفید بسیار مشکل تر از سایر کابینت ها می باشد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

نورپردازی: نورپردازی اصل مهمی است که در تغییر دکوراسیون باید به آن بپردازید. اما به جای استفاده از نورهای سفید میتوانید از نورهای غنی تر بهره بگیرید. رنگ هایی با انرژی بالا که باعث احساسات بهتر و روحیه ی مثبت در شما خواهد شد. هر رنگ میتواند احساس متفاوتی در شما ایجاد کند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

 

کاشی های اسپانیایی، رومانیایی یا ایرانی: استفاده از کاشی های طرح دار، نمای آشپزخانه ی شما را سنتی و صدالبته منحصر به فرد خواهد کرد. اگر می خواهید آشپزخانه ی خود را به سبک ایرانی تغییر دکور دهید می توانید از این کاشی ها در مقدار کم یا زیاد در بخش های مختلف آشپزخانه بهره بگیرید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

افزایش ارتفاع کابینت ها: در بسیاری از موارد وجود کمی فضای بیشتر جهت ذخیره سازی، به مشکل کمبود فضای ذخیره سازی در آشپزخانه خاتمه می دهد. البته بسیاری از افراد تنها به دلیل افزایش فضا و خرید کابینت های جادار به تغییر دکوراسیون آشپزخانه روی می آورند. شما با افزایش ارتفاع کابینتها و بردن آن ها تا سقف دیگر نگران نبود جا برای لوازم اضافه نخواهید بود.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

طراحی کابینت به سبک مینیمال: در یک خانه ی مدرن، استفاده از کابینت های ساده و با خطوط موازی ، اصل مهمی است. استفاده از قالب های پیچیده جهت طراحی درب کابینت آشپزخانه در عصر جدید کمتر رواج دارد و کابینت های ساده با دستگیره پنهان جایگزین آن شده است.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

ترکیب کابینت مشکی با یراق آلات طلایی: بکارگیری کابینت مشکی مات یا براق در کنار دستگیره های طلایی نمایی مدرن، لوکس و شیک در آشپزخانه ایجاد خواهند کرد. در صورت تمایل می توانید اجاق گاز و لوازم منزل را نیز با این رنگ خریداری کنید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

شلف شیشه ای: قفسه های باز را جایگزین کابینت های با درب بسته کنید. این قفسه ها می توانند از جنس شیشه یا ام دی اف باشند. یا این قفسه ها آشپزخانه ی شما بزرگتر و لوکس تر خواهد شد. خصوصا اینکه از ظرف ها و تزئینات زیبا روی آن استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از اپن جزیره ای: امروزه استفاده از اپن هاای جزیره ای به جای اپن ها قدیمی رواج زیادی یافته است. این اپن ها افراد خانواره را به دور خود جمع می کند و با داشتن آن ها دیگر نیاز به میز ناهارخوری نخواهید داشت. این اپن ها همچنین فضای بیشتری جهت انجام مراحل آشپزی در اختیار شما قرار می دهند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کشوهای عمیق: قبل از سفارش کشوها، بهتر است با تمرکز بیشتری ابعاد آن را مشخص کنید. ظروفی که قرار است درون کشو جای بگیرند را بررسی کنید و مطابق با آن ها چندین کشو با ابعاد مختلف سافرش دهیدو وجود اختلاف در ارتفاع کشوها از لحاظ زیبایی شناسی تاثیری در نما نخواهد داشت.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

بکارگیری دو تناژ رنگی: برای دکوراسیون آشپزخانه ی خود از دو تناژ رنگی متضاد که مکمل هم هستند استفاده کنید. قرار گیری رنگ های سرد و گرم در کنار هم یا استفاده از یک رنگ با دو تناژ مختلف در کابینت های بالایی و پایینی، سادگی و یکنواختی آشپزخانه ی را از بین خواهد برد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

 کفپوش های طرح دار: با کفپوش ها یا فرش  های طرح دار آشپزخانه ی شما دیگر مانند قبل ساده نخواهد بود. الگوهایی زیادی برای انتخاب وجود دارند  که رنگ آن ها نیز می تواند برای زیبایی بیشتر با رنگ کابینت آشپزخانه ی شما ست شود.

 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

اپن جایگزین میز ناهارخوری: با اضافه کردن کانترتاپ به لبه ی اپن جزیره فضای بیشتری جهت پذیرایی از مهمانان خواهید داشت. صندلی ها نیز به خوبی زیر لبه جای میگیرند و با این کار فضای زیادی اشغال نخواهد شد.

 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)