برش ام دی اف در خانه

ام دی اف (فایبرگلاس با تراکم متوسط) ارزان، با دوام و انتخاب مناسب برای بسیاری از پروژه های چوبی و نجاری از جمله کابینت سازی  است. در این مقاله  یاد میگیرید چگونه از آن به درستی استفاده کنید و چگونه از اشتباهات رایج در استفاده از ام دی اف دوری کنید و همینطور برش ام دی اف در خانه را آموزش ببینید.

بررسی ام دی اف:

فیبری با ضخامت متوسط که از روکش های مختلف ساخته شده است ام دی اف نام دارد. از آنجا  ام دی اف ارزان و نسبتا با دوام است، انتخاب خوبی برای پروژه های عملی مانند قفسه بندی و کابینت سازی است. چوب mdf برای سازه های تزئینی نیز عالی است زیرا سطح ام دی اف برای نقاشی مناسب است.
در طول 15 سال گذشته، از mdf برای ساختن همه چیز از قفسه بندی در فروشگاه گرفته تا  ساخت کمد لباس و کابینت آشپزخانه استفاده کرده اند. از ام دی اف حتی برای مبلمان و کارخانه های تزئینی مانند تخته سه لبه نشان داده شده در عکس استفاده می شود. در واقع، خانه من به طور کامل با mdf ساخته شده است. بله، من یکی از طرفداران ام دی اف هستم و در این مقاله قصد دارم مهمترین چیزهایی را که در مورد کار با mdf آموختم را بیان کنم و به شما در اجتناب از برخی از اشتباهات ناامید کننده که انجام داده ام، کمک رسانی کنم.
mdf اساسا خاک اره و چسب است که با فشار و گرما همگن شده است. رنگ آن از قهوه ای تا قهوه شکلاتی متفاوت است. ضخامت های معمولی از یک چهارم تا 1 سانتیمتر میباشد. کار با mdf  تفاوت چندانی با کار با چوب و تخته سه لا ندارد؛ شما از ابزارهای مشابه برای برش و شکل دهی ام دی اف استفاده می کنید.

برش ام دی اف

 
شکل دهی ام دی اف: 

هنگامی که از چوب در ساخت کمد استفاده می کنید هزینه ها را با خرید ام دی اف کاهش دهید. قیمت ام  دی اف کمتر از چوب جامد است و شکل دهی آن نیز به مراتب راحتر است. از این رو برای لبه ها و تزئینات کمد ها و کابینت ها می توانید به جای چوب از ام دی اف استفاده نمایید.  

برش ام دی اف

 
در اینجا یکی از ترفندهای مورد علاقه من برای ترمیم نقاشی، کابینت یا حتی مبلمان ذکر شده است: استفاده از mdf برای قطعات بزرگ و ساده سازه های چوب کار عاقلانه ای می باشد.  پس از پوشانده شدن با پرایمر و رنگ، قطعات چوب و mdf دقیقا مشابه خواهند بود


برای طوفان گرد و خاک آماده شوید:

برش ام دی اف

 
قبل از کار با ام دی اف ماسک بزنید:
یکی از چیزهایی که مرا از  mdf متنفر می کند: گرد و غبار پودری است که همه جا را فرا میگیرد. ساعت ها در هوا پراکنده می شوند و به هر سطحی مانند یک کرم یخ زده می چسبد. برش mdf یک کار همراه با گرد و خاک فراوان است. از این برش کاری و یافتن مسیر را دشوار می کند.از این رو هیچگاه بدون ماسک ام دی را برشکای نکنید  و حتی بهتراست آن را به یک گارکاه برشکاری ام دی اف بسپارید.

برش ام دی اف


 
اجتناب از ایجاد شکاف:

mdf  مانند شرینی کوکی است: دو سطح سخت با یک لایه ی نرمتر بین آنها. این لایه ی  نرم بوده و زمانی که یک پیچ را به درون آن می فرستیذ شکاف می یابد. روی سخت  و محکم مانعی برای پیچ ها یا میخ ها هستند. از این رو باید هنگام استفاده از مته دقت کنید تا ام دی اف شکاف نخورد.
سمباده زدن و استفاده از پرایمر

رنگ ام دی اف


 
از حلال مناسب استفاده کنید:

سطح mdf صاف است، اما لبه های  آن مانند پوست هلو است. اگر فقط رنگ را روی آن قرار دهید چهره ی خوبی نخواهد داشت. بنابراین قبل از اینکه نقاشی کنید، باید سطح هلو مانند را از بین ببرید. 
پرایمر مخصوص ام دی اف:
برای ساخت پرایمر ام دی اف از یک پرایمر بر پایه ی حلال استفاده کنید. پرایمر بر پایه ی آب می تواند موجب بروز مشکلات کوچک شود. پرایمرهای مورد استفاده mdf من kilz و cover stain هستند زیرا آنها به آسانی سمباده می شوند. 
ام دی اف را رها نکنید:


 برش ام دی اف


اجتناب از رفتار خشن با ام دی اف:

ظاهر mdf بسیار سخت است، اما لایه های داخلی نرم هستند. بنابراین لبه ها و به ویژه گوشه ها، اسیب پذیر هستند. این بدان معنی است که شما باید با مراقبت بیشتری نسبت به چوب یا تخته سه لا با ام دی اف کار کنید. همچنین، از خراشیدگی ام دی اف جلوگیری کنید. هنگام دست زدن به چوب mdf، به ویژه هنگام حمل ورق های سنگین، دستکش بپوشید. لبه mdf می تواند به اندازه کافی به پوست اسیب  برساند. من زخم هایی برای اثبات آن دارم.
نگذارید ام دی اف خیس شود

 

پوسیدگی ام دی اف
 


آب قاتل ام دی اف است:

mdf در برابر رطوبت مقاوم است. چند قطره آب مشکلی برای ام دی اف ایجاد نمی کند. اما خیساندن طولانی آن را به دو برابر ضخامت اصلی متورم می کند. بنابراین mdf یک انتخاب خطرناک برای پایه های جانبی در ورودی یا نزدیکی وان حمام است. بزرگترین اشتباه من در این زمینه استفاده از  mdf  برای ساخت در و پنجره های منزل  بود. قبل از نصب، لبه پایین را رنگ کنید. این امر حفاظت کوتاه مدت در برابر ناپایداری گاه به گاه را فراهم می کند. نسخه های ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت از mdf وجود دارد که می توانید از فروشگاه ها ی معتبر تهیه کنید.


قفسه های mdf را تقویت کنید
 طبقه ام دی اف


mdf معمولا برای قفسه بندی کمد استفاده می شود زیرا ارزان و صاف است. اما mdf مانند تخته سه لا سفت و سخت نیست و با گذشت زمان، سقوط خواهد کرد. بنابراین وقتی از قفسه بندی mdf برای بارهای سنگین استفاده می کنم در زیرآن را با چوب قرار می دهم
از چکش استفاده نکنید.

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)