انواع ریل های ساچمه دار و کاربرد آن ها

معرفی انواع ریل ساچمه دار


 ریل های ساچمه داراز نظر کیفیت نحوه ی باز و بسته شدن و به دلیل ساچمه های تعبیه شده در اطراف حرکت روان را باعث میشوند.
 ریل های ساچمه دار در مدل ها و اندازه های گوناگون (25 تا 80) سانتیمتر و با اختلاف 5 سانتیمتر نسبت به هم در بازار یراق آلات موجود می باشد. ریل های ساچمه دار به دلیل تنوع زیادی که دارند در کابینت سازی از آن استفاده می شود. اگر قصد خرید و بکاربردن ریل ساچمه ای در کابینت دارید بهتر است ابتدا با انواع ریل ساچمه دار و کاربرد آن آشنا شوید:
ریلهای ساچمهای به دو دسته تقسیم می شوند
الف)ریل های ساچمه دار دو تکه
ب) ریل های ساچمه دار سه تیکه
 ریل ساچمه ای دو تکه: نحوه ی کار این ریل ها  مانند ریل ساده است ولی برای حرکت بهتر و آسانتر آن به جای قرقره از ساچمه استفاده می شود.نصب ریل ساچمه ای کشو به این صورت است.که یک قسمت از آن به بدنه کابینت و قسمت دیگر به پهلوی بدنه کشو نصب میگردد.
کاربرد ریل ساچمه ای دو تکه:اگر قصد ساخت میز ال سی دی یا میز تلوزیون یا کشو کوچک  را دارید ریل ساچمه ای دو تیکه برای شما بسیار مناسب است. زیرا ریل ساچمه ای دو تکه تحمل وزن زیادی ندارد و نمی تواند در برابر وزن بالا مقاومت داشته باشد. 
ریل ساچمه ای سه تکه،ریل تلسکوپی، ریل ترمز دار: یکی از بهترین و مقاومترین ریل ها در بازار یراق آلات کابینت ریل ساچمه ای سه تیکه است. 
قدرت بالای این ریل در نگهداری وزن سنگین سبب شده که از آن در ساخت کابینت کشو قابلمه،کابینت کشو ظروف سنگین و موارد دیگر استفاده کنند. ریل ساچمه ای سه تیکه به دلیل سه تکه بودن قابلیت بازشدن بیشتری دارد بدان معنی که کشو بطور کامل بیرون می آید. 
نحوه ی نصب ریل ساچمه ای سه تیکه به این صورت است که قسمت یک تکه روی بدنه جعبه و قسمت دو تکه که به صورت تلسکوپی هستند به بدنه یونیت نصب میشود.
 کشوهای دارای ریل ساچمه ای سه تیکه در هنگام بسته شدن و در انتهای مسیر خود اندکی توقف کرده و با کمک ریل آرام آرام به طرف داخل هدایت میشود. به همین علت به این ریل، ریل ترمزدار هم میگویند.
یکی از نشانه های ریل ساچمه ای سه تیکه با کیفیت این است که هنگام باز و بستن کشو صدای ناهنجار و بلند نداشته باشد و دارای ترمز انتهایی بسته شدن محکم باشد.
بهترین برند ریل ساچمه ای کدام است؟
از آنجا یراق آلاتی همچون ریل ساچمه ای از محبوبیت خوبی در میان تولید کنندگان کابینت و کشو برخودار است تولیدکنندگان یراق آلات کابینت در ایران نیز اخیرا اقدام به تولید این نوع ازریل کشو کرده اند. کیفیت ریل های تولیدی توسط سازندگان ایرانی قابل قبول بوده جای امیدواری دارد که بتوان در چند سال آینده آن را صادر نمود. در بازار یراق آلات عمدتا ریل های ساچمه ای چینی موجود می باشد.

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)