انواع دستگیره کابینت مدرن و امروزی

مدل دستگیره ی کابینت مدرن و امروزی

 

بدون شک طراحی حرفه ای در توجه به جزئیات خلاصه می شود. ممکن است متوجه شده باشید که چطور تغییر دستگیره های کابینت آشپزخانه به آن نگاه جدیدی می دهد یا اینکه چگونه  با بکارگیری  نوع خاصی از دستگیره کابینت در یک درب کابینت می توان یک آشپزخانه را تغییر داد. این می تواند انتخاب را برای شما سخت تر کند. مخصوصا اگر اطلاعات جامعی درباره ی انواع دستگیره کابینت نداشته باشید.

 

 دستگیره کابینت مدرن


همانطور که انواع مختلفی از کابینت ها وجود دارد، انواع مختلف دستگیره های کابینت نیز وجود دارد، اما مواردی که بیشتر دیده می شود، دستگیره های گرد و دایره ای، دستگیره ی خطی یا متری، دستگیره ی فنجانی و دستگیره ی پنهان می باشد.

دستگیره های دایره ای کابینت

دستگیره کابینت مدرن-1

 
دستگیره ها که با یک پیچ متصل می شوند، اغلب در کابینت ام دی اف استفاده می شوند. این دستگیره ها تنها با یک پیچ داخلی ساخته می شوند که به عنوان یک طراحی دو بعدی شناخته می شود . این دستگیره ها با عناصر گوناگون  از جمله برنج، روی، فولاد ضد زنگ (گاهی اوقات در آشپزخانه یافت می شود)، برنز، شیشه، کریستال، پلاستیک، چوب، و دیگر مواد طبیعی و مصنوعی ساخته شده است. آنها همچنین در محدوده ای از اشکال و اندازه هستند، اما اغلب برای راحتی کار طراحی شده اند، به طوری که هیچ لبه ی تیزی در آن وجود ندارد که به طور بالقوه باعث آسیب رساندن به کسی شود.

 

دستگیره ی خطی

 دستگیره کابینت مدرن-2


نوع دیگری از یراق آلات درب کابینت برای باز کردن و بستن آن دستگیره ی خطی نام دارد. این دستگیره اغلب برای کشو کابیتها مورد استفاده قرار می گیرد. محل قرار گیری این دستگیره ها  بر روی درب کاملا به سلیقه ی شما بستگی دارد. اندازه های گوناگونی از این دستگیره ها یافت می شود. این دستگیره ها هم به صورت افقی و هم عمودی بر روی کابینت نصب می شود.

 دستگیره کابینت مدرن-3

برخی از دستگیره های خطی  به طور خاص برای لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و سایر وسایل ساخته شده اند. این دستگیره ها برای باز کردن کابینتهای با درب بزرگ و کابینت های ایستاده نیز مناسب هستند. زیرا این درب های نیاز به نیروی بیشتری برای باز شدن دارند. 

دستگیره های فنجانی

دستگیره کابینت مدرن-6


یکی از زیرمجموعه های دستگیره ی محبوب کابینت، دستگیره های فنجانی هستند که گاها شکل نیمه کره می باشند.به جای اینکه انگشتانتان را در اطراف دستگیره قرار دهید، دراین مورد انگشتان خود را در پایین یک فنجان قرار می دهید و به سمت خود می کشید. 

دستگیره مخفی کابینت

دستگیره کابینت مدرن-5

 ممکن است شما به کابینتهای سبک مینیمال یا کابینت های مدرن علاقه داشته باشید. آنها دستگیره ای ندارند و به نظر می رسد که باز کردن آنها غیر ممکن است! در واقع مکانیسم دستگیره در داخل کابینت قرار دارد. هنگامی که شما گوشه ای از یک کابینت را فشار می آورید، فشرده شده و سپس باز می شود. کابینت با دستگیره ی مخفی به ساده تر شدن طراحی کابینت کمک خواهد کرد.


 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)