10ترکیب رنگ جدید کابینت های آشپزخانه ی ایرانی

بهترین و زیباترین ترکیب رنگ کابینت آشپزخانه

در مباني دكوراسيون و چیدمان کابینت های آشپزخانه، رنگي كه بیشتر در کابینت و کشو ها مورد استفاده قرار گيرد، به عنوان رنگ اصلي محسوب مي‌شود و رنگي كه به مقدار كمتري در فضا ديده شود رنگ تابع يا جانبي نام دارد. اما برخي رنگ‌ها نيز در طراحي داخلي جاي دارند كه نه رنگ اصلي هستند و نه رنگ جانبي، بلكه به عنوان رنگ‌هاي چاشني (يا رنگ برجسته) به شمار می روند.
ترکیب کردن دو رنگ برای کابینت آشپزخانه کار کمی دشواری است و به کار نبردن دقت و سلیقه در این امر می تواند برای شما گران تمام شود و شما را خیلی زود خسته کند. طراحان کابینت از جدیدترین ترکیب رنگ های زیر برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرده اند. این ترکیب رنگ ها از محبوب ترین ترکیب رنگهای کابینت آشپزخانه می باشند.

1. آبی پررنگ و کم رنگ

ترکیب رنگ جدید کابینت

یک انتخاب بدون پشیمانی: اگر از انتخاب دو رنگ متضاد در آشپزخانه ی خود کمی دلهره دارید اما دوست دارید از دو رنگ در آشپزخانه استفاده کنید مناسب ترین کار این است که از دو تن متفاوت از یک رنگ استفاده کنید. در این آشپزخانه بزرگ و باز، که توسط معمار استوارت دیزنتون طراحی شده است، طرح از یک جزیره الهام گرفته شده است. در حالیکه کابینت ام دی اف آبی آسمانی محیط را تعریف میکنند دریا ی وسط کمی تیره است. استفاده از چوب های تیره رنگ  کنتراست را به طرح اضافه کرده است.

2. سبز و قرمز

ترکیب رنگ جدید کابینت-1

مدل کابینت آشپزخانه سبز و قرمز
اين ترکيب رنگ، باطراوت و روشن است و مي تواند در دکوراسيون کابینت آشپزخانه استفاده شود. اين دو رنگ مي توانند با درجات مختلف روشنايي به کار روند ولي در هر صورت جالب و جذاب می باشند.


3. سبز و سفید

ترکیب رنگ جدید کابینت-2

با انتخاب رنگ سبز و سفید کابینت آشپزخانه، گویی طبیعت را به خانه ی خود می  آورید. سبز برگی از سبزهایی است که برای کابینت آشپزخانه مناسب می باشند. این طراح برای آنکه کابینت های سبز و سفید از دکوراسیون منزل جدا نباشند، طرح سقف را نیز به رنگ سفید و سبز در آورده است. 

4. آبی نفتی و آبی کم رنگ

ترکیب رنگ جدید کابینت-3

مدل کابینت مدرن آبی رنگ از طریق ترکیب آبی نفتی یا آبی کاربنی با آبی کم رنگ بدست می آید. با کم و زياد کردن درجه روشني و آبي ترکيب رنگ هاي زيبايي خواهید داشت. پس مي توان هردو را به صورت کمرنگ يا پررنگ استفاده کرد يا يکي را پررنگ تر از ديگری نشان داد.

5. قرمز و مشکی

ترکیب رنگ جدید کابینت-5

مدل کابینت قرمز و مشکی
در اینجاست که جنس کابینت و طرح آن مدرن بودن یا کلاسیک بودن آشپزخانه را تعیین می کند. در تصویر بالا شما شاهد دکوراسیون کلاسیک برای این آشپزخانه هستید. در حالی که ترکیب رنگ قرمز و مشکی برای کابینت، آشپزخانه ای مدرن را برای ما تداعی می کند. کابینت های هایگلاس و براق مشکی و قرمز از جهت براق بودن نمایی مدرن و شیک دارند. از این رو باید در انتخاب نوع و تن رنگ قرمز بیشتر دقت کنید.

6. آبی یخی و نارنجی

ترکیب رنگ جدید کابینت-6

از جمله محبوب ترین مدل ترکیب رنگ گرم و سرد کابینت، طوسی یخی و نارنجی می باشد. این دو رنگ مي توانند ترکيب رنگي فوق العاده باشند. نارنجی و طوسی یخی  اگر به همراه يک رنگ خنثي  به کار روند زيبايي آشپزخانه را افزايش خواهند داد.

7. لیمویی و زرد

ترکیب رنگ جدید کابینت-7

مدل ترکیب رنگ لیمویی و زرد برای آشپزخانه اشتهای افراد منزل را بازتر خواهد کرد. این ترکیب رنگ که به آشپزخانه ی شما جلوه اي خاص و خلاقانه مي دهد ترکيب رنگ لیمویی و زرد است. اين دو رنگ ، آشپزخانه شما را رنگارنگ، زيبا و دوست داشتنی نشان مي دهند و مي توانند با هردرجه اي به کار روند.


8. ترکیب رنگ آبی سفید

ترکیب رنگ جدید کابینت-8

آشپزخانه ی بیش از حد سفید میتواند چشم شما را خسته کند. در اینجا طراح کابینت از درب آبی روشن برای کابینت استفاده کرده است. درجه ی رنگ در اینجا اختیاری می باشد. زیرا سفید با هر درجه ای از آبی بسیار زیبا خواهد بود.
انتخاب درجه ی رنگ آبی بستگي به دکوراسیون شما دارد. اگر اتاق آشپزخانه کوچک باشد بهتر است از سايه رنگهاي روشن تر استفاده شود.

9. نارنجی زرد

ترکیب رنگ جدید کابینت-9

این ترکیب نیز جزو ترکیب رنگ های محبوب افراد پر انرژی است. با انتخاب مدل ترکیب رنگ نارنجی زرد برای  کابینت آشپزخانه خستگی در این فضا دیگر به سراغ شما نخواهد آمد. در کنار رنگ نارنجی و زرد بهتر است از رنگی مانند قهوه ای تیره نیز استفاده کنید.


10. رنگ آبی و زرد

ترکیب رنگ جدید کابینت-10

ترکیب رنگ کابینت با رنگ های شاد
خاکستري، سفيد و ساير رنگ هاي خنثي مي توانند تضاد خوبي را با آبي و زرد ایجاد کنند و صورتي، سبز و نارنجي به برجسته نشان دادن طراحي اتاق کمک مي کنند. اضافه کردن رنگ هاي بيشتر اتاق را جذاب تر و پيچيده تر نشان مي دهد. امتحان کنيد و نتيجه را ببينيد. مي توان هردو این رنگ ها را به صورت کمرنگ يا پررنگ استفاده کنید يا يکي را پررنگ تر از ديگري نشان دهید.  

مطالب بیشتر

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)