انواع سیستم طراحی کابینت آشپزخانه


طراحی کابینت آشپزخانه و طراحی پلان آشپزخانه بستگی به ابعاد آشپزخانه ی شما دارد. با توجه به ابعاد و اندازه است که می توانبد بهترین مدل کابینت را برای آشپزخانه ی خود طراحی کنید. اگر قصد طراحی آنلاین کابینت آشپزخانه دارید بهتر است ابتدا مقاله ی زیر را مطالعه نمایید. 
اساس، انواع سیستم چیدمان کابینت آشپزخانه به اشکال زیر طبقه بندی می شوند:
1 سیستم خطی
2 سیستم راهرویی
3 سیستم l شکل
4 سیستم u شکل
5 سیستم g شکل
6 سیستم جزیره ای
در شکل زير انواع این چيدمان و سیستم نشان داده شده است.

انواع سیستم طراحی کابینت

معرفی انواع سیستم کابینت آشپزخانه:

در ادامه  به جزئیات انواع سیستم کابینت آشپزخانه می پردازیم:

کابینت با طراحی خطی:


این نوع طرح کابینت آشپزخانه برای خانه های کوچک مناسب است که تمام وسایل آشپزی، صندلی ها و کابینت ها به آسانی قابل دسترس بوده و در کنار یک دیوار قرار می گیرند. در این آشپزخانه یخچال کابینت و گاز در یک راستا قرار دارند.

انواع سیستم طراحی کابینت-1


 
 
آشپزخانه راهرویی:


این طراحی کابینت که به صورت راهرویی است بهترین نوع طراحی کابینت برای آشپزخانه های مستطیل شکل می باشند و آشپزخانه را بزگتر نشان می دهند. در این مدل طراحی کابینت ام دی اف آشپزخانه اجاق گاز، یخچال و سینک ظروف شویی در سه رااس مثلث قرار می گیرند.

 

 انواع سیستم طراحی کابینت-2

 

آشپزخانه ی l شکل:

انتخاب این مدل کابینت راهی برای فرار از فضای طولانی و باریک می باشد و حداکثر فضا را برای اعضای خانواده ایجاد می کند. همچنین فضای کنترلی را به حداکثر می رساند. این در حالی است که برای بسیاری از آشپرخانه ها واقعا کارآمد هستند.
طرح آشپزخانه شکل l یکی از طرح های محبوب  و کلاسیک است - این طراحی بسیار انعطاف پذیر بوده که می تواند به بسیاری از اندازه ها و سبک های آشپزخانه اقتباس شود. علاوه بر این، یکی از ارگونومیک ترین طرح های آشپزخانه است.
آشپزخانه شکل l برای اکثر خانوارها کار می کند و مقدار قابل توجهی از انعطاف پذیری طراحی را فراهم می کند.

 

 انواع سیستم طراحی کابینت-3
 

 

آشپزخانه ی u شکل:


طراحی u شکل  در سال های اخیر تبدیل به یک انتخاب محبوب شده است و برای آشپزخانه های بزرگتر مناسب تر است، به خصوص خانواده هایی که اغلب وقت خود را در آشپزخانه صرف می کنند. این طراحی حداکثر کابینت را در فضای کمتر ارائه می دهد.


انواع سیستم طراحی کابینت-4

مثلث کار در آشپزخانه


در آشپزخانه سه فعالیت عمده انجام میشود: نگهداری مواد غذایی (یخچال)، شستشو (سینک ظرفشویی)، و پخت و پز(گاز). ارتباط بیناین سه مورد را مثلث کار در محیط آشپزخانه مینامند.
 مثلث حاصل خطی است فرضی میان اجاق گاز، سینک ظرف شویی و یخچال، به طوری که هر کدام از موارد مذکوردر یکی از رئوساین مثلث قرار میگیرند. در طراحی کابینت آشپزخانه و درایجاد مثلث کار باید دقت داشت که هر کدام ازاین وسایل در بهترین جای ممکن قرار گیرند و فاصله مناسب بین آنها حفظ شود (محیط مثلث متناسب با ابعاد آشپزخانه باشد)

مثلث طراحی کابینت:
در صورتی که مجموع گامها در مثلث کار خیلی کم باشد، افراد به همدیگر برخورد کرده و موجب شلوغی در کار خواهد شد، اما در صورتی که مجموع گامها زیاد باشد، سبب طی مسافت بیشتر و خستگی در طول روز و در نهایت موجب طوالنیشدن زمان اجرای کار خواهد شد، بنابراين فاصلۀ مناسباین سه وسیله، موجب رفت و آمد راحت و سهولت در کار خواهد بود.این مثلث میتواند در انواع مختلف ایجاد شود و نوع آن رابطه مستقیمی با شرایط محیط و در واقع نقشه فضا دارد. شکل زير نحوه قرار گرفتن مثلث آشپزخانه را در موارد مختلف چیدمان (سیستم) آشپزخانه نشان میدهد. 

 

 انواع سیستم طراحی کابینت-5
 

خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)