آشپزخانه بدون کابینت و با قفسه- احتمالا از خرید آن منصرف شوید

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه بدون درب

زمانی که صحبت از طراحی دکوارسیون آشپزخانه به میان می آید گزینه های زیادی پیش روی شما خواهد بود. مانند، کابینت بدون درب، قفسه ی آشپزخانه، آشپزخانه بدون کابینت بالا، آشپزخانه بدون اپن، آشپزخانه با اپن جزیره، کابینت دستگیره پنهان و.. آیا هر مالکی بدون در نظر گرفتن شرایط، سبک زندگی و نوع آشپزخانه می تواند از آن ها استفاده کند؟ بدون شک جواب خیر است. یکی از مواردی که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم آشپزخانه بدون کابینت یا با قفسه باز است. 
 یکی از مهمترین نکته هایی که ممکن است شما را از خرید قفسه باز آشپزخانه منصرف کند گردو غباری است که بسته به محل زندگی شما روی لوازم و ظروف می نشیند و شما را ناچار به تمیزکاری مداوم خواهد کرد. درادامه بیشتر به مزایا و معایب آشپزخانه بدون کابینت، آشپزخانه با کابینت بدون درب و با قفسه می پردازیم:      

آشپزخانه بدون کابینت بالا

کابینت آشپزخانه بدون درب

علاوه بر گرد و غبار، عدم یکنواختی وسایل آشپزخانه سبب می شود تا افراد کمتر به سراغ این قفسه ها بروند. اکثر مشتریان کابینت بدون درب افرادی هستند که پول زیادی بابت خرید ظروف زیبا و تزئینی خرج کرده و اصرار دارند آن را به گونه های مختلف در معرض دید قرار دهند. این در حالی است که افراد دیگر ترجیح می دهند ظروف خود را که از مد افتاده هستند در پشت کابینت ها بزرگ پنهان نگه دارند. البته راه سومی هم برای عاشقان کابینت بدون درب وجود دارد و آن هم استفاده از شلف در اندازه ی دلخواه است. به طوری که تنها لوازم زیباتر خود را در بخش کوچکی از آشپزخانه به نمایش بگذارند.

در دسترس قرار دادن لوازم منزل

کابینت آشپزخانه بدون درب

همانگونه که اشاره کردیم اندازه ی شلف و قفسه ها باید با توجه به ظروفی که قرار است در دید عموم باشند انتخاب شود. اما یک آشپز حرفه ای نمی تواند از مزیت در دسترس بودن لوازم آشپزخانه دست بکشد. از این رو با قرار دادن بخشی از شلف در پشت یخچال و کنار گاز از مزیت این شلف بهره مند شده است بدون آنکه بخشی از ظرف های ناپسند ظاهر دکوراسیون را تحت تاثیر قرار دهد.  البته برای آنکه قفسه ی کابینت آشپزخانه را در کنار اجاق گاز قرار دهید هود شما باید قوی باشد تا از نشستن چربی روی ظروف دلخواه شما جلوگیر کند.

هزینه ی پایین

کابینت آشپزخانه بدون درب

یکی دیگر از مزایای کابینت بدون درب یا قفسه های باز هزینه ی پایین آن ها می باشد. طراحان حرفه ای به افرادی که بودجه ی زیادی را نمی خواهند به کابینت آشپزخانه اختصاص دهند، طراحی قفسه باز را پیشنهاد میکنند. گرچه زمانی که ما این قفسه ها را انتخاب میکنیم باید فکری برای تزئین و نمای آن داشته باشیم.

زمین لرزه

کابینت آشپزخانه بدون درب

نکته ای که کمتر مورد توجه مالکان علاقه مند به قفسه در آشپزخانه می باشد، زمین لرزه است. این شلف ها به زمین لرزه بیشتر از کابینت با درب بسته حساسیت داشته و با کمترین زمین لرزه تمامی ظروف شما سقوط خواهد کرد و ممکن است خطر آفرین باشد.


گربه های بازیگوش را فراموش کنید

کابینت آشپزخانه بدون درب

حیوانات خانگی و گربه های کنجکاو  مواردی هستند که باید در طراحی دکوراسیون تمام نقاط منزل و آشپزخانه مورد توجه قرار بگیرند. اگر گربه ی خانگی شما علاقه ی زیادی به پریدن روی قفسه ها دارد بهتر است درمورد انتخاب خود تجدید نظر بکنید.
قفسه های باز همیشه به عنوان مکانی برای ذخیره سازی استفاده نمی شوند.

 

کابینت آشپزخانه بدون درب


یکی از مزایایی که طراحان آشپزخانه همواره به آن اشاره میکنند ذخیره سازی بیشتر در آشپزخانه با کابینت بدون درب است زیرا شما میتوانید از تعداد قفسه های بیشتر با عرض دلخواه استفاده کنید. اما طراحان با تجربه این موضوع را نقض میکند و می گویند زمانی که صحبت از تزئینات باشد کمتر کسی تمام لوازم خود را روی این قفسه ها جای می دهد.
و بیشتر شاهد چند کاسه یا لیوان روی این قفسه ها هستیم. اما مشتریانی که به این قفسه ها علاقه دارند باید از قبل جایی برای سایر لوازم خود در نظر گرفته باشند.
برخی طراحان نیز متذکر می شوند که هرگز یک هود قوی که بتواند تمامی چربی ها را به طور کامل حذف کند ندیده اند. بنابراین اگر یک قفسه باز در کنار اجاق گاز قرار می دهید باید برای تمیزکاری اضافی آماده باشد و اگر وقتی برای آن ندارید گزینه ی دیگری برای طراحی کابینت آشپزخانه انتخاب کنید.
 

مطالب بیشتر

نحوه انتخاب روکش MDF برای کابینت
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۵۲۴۵ بازدید
تولید آنلاین با بی پرت
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۳۱۰۰ بازدید
آموزش سفارش محصول در بی پرت
۲ خرداد ۱۳۹۷ ۴۰۱۲ بازدید
اندازه ریل کشو کابینت-راهنمای خرید
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۲۸۲۸۰ بازدید
کابینت ساده، ! اما شیک و ارزان
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۲۱۶۳۲ بازدید
مدل کابینت سلطنتی 2018
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۶۰۷۴ بازدید
خروج

سبک کابینت خود را انتخاب کنید.

سفارش کابینت آشپزخانه (مشاوره رایگان)